Newsy

Aksamitnie gładka skóra dzięki kosmetykom Dove

Aksamitnie gładka skóra dzięki kosmetykom Dove

Lubisz czuć się pięknie i wyjątkowo? Poświęcasz czas na makijaż, dobór odpowiedniego ubrania i dodatków? Czy nie zapominasz jednak o tym, co jest Ci najbliższe – o Twojej skórze?
Twoja skóra stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, zabezpiecza przed wniknięciem infekcji, chroni Cię przed promieniowaniem UV i szkodliwymi substancjami, zapewnia regulację temperatury a także jest pierwszą linią obrony przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Właśnie, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji nawilżającej. Warto poświęcić jej kilka chwil każdego dnia tak, aby zawsze dobrze chroniła cały organizm a jednocześnie była ozdobą naszego ciała.

Dla właściwego funkcjonowania skóra potrzebuje odpowiedniej zawartości wody. Zachowuje wtedy swoje zdolności ochronne oraz piękny wygląd. Niestety nawet normalna i zdrowa skóra często ulega odwodnieniu. Związane jest to z działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wysokie temperatury, niska wilgotność, wiatr, opalanie, klimatyzacja, twarda woda, silne detergenty do mycia oraz z czynnikami wewnętrznymi np. wiekiem, stresem, predyspozycjami genetycznymi.

Wszystkie te czynniki powodują nasilenie parowania wody z powierzchni skóry, a w konsekwencji uszkodzenie płaszcza lipidowego. Nie powinnaś jednak czekać na pierwsze oznaki przesuszenia. Codzienne stosowanie kosmetyków nawilżających pozwoli Ci zachować optymalny poziom nawilżenia skóry i pomoże zapobiec przesuszaniu i pojawianiu się wczesnych oznak starzenia. Przy obecnych warunkach środowiska skóra każdego typu wymaga pielęgnacji nawilżającej, ważne jest, aby była ona regularna oraz by stosowany kosmetyk był odpowiednio dobrany do rodzaju Twojej skóry.

Dove proponuje Ci szeroką gamę kosmetyków spełniających wymagania każdej skóry – od normalnej do bardzo suchej. Odpowiednio skomponowane substancje nawilżające i lipidowe zapewnią przywrócenie i utrzymanie prawidłowej zawartości wody w naskórku. Wygodna postać balsamu, mleczka czy masła, pozwoli na dobranie ich w zależności od Twoich indywidualnych preferencji. Kosmetyki Dove po posmarowaniu szybko się wchłaniają i nie powodują uczucia lepkości. Zastosowanie kosmetyku nawilżającego po codziennej kąpieli czy prysznicu pozostawi Twoją skórę miękką, jedwabiście gładką i sprężystą.

Każdego dnia pielęgnuj to, co jest najbliższe Twojemu ciału – Twoją skórę. W zamian odwdzięczy się ona pięknym wyglądem i aksamitną gładkością.

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500