Newsy

artègo: kolekcja NORDISK skandynawskich blondów

artègo: kolekcja NORDISK skandynawskich blondów

Nordisk w językach skandynawskich oznacza północny. Skandynawia to wyjątkowy pod każdym względem fragment Europy. Wielu kojarzy się z wieczną zimą, surowym i chłodnym klimatem, dlatego postrzegamy stereotypowo ten kraj i jego mieszkańców. W rzeczywistości północny region jest fascynujący. Z jednej strony dziewicza przyroda, specyficzny klimat i wszystkim dobrze znana historia wikingów, z drugiej eleganckie i pełne życia stolice, nowoczesny design, a przede wszystkim oryginalni i ciekawi ludzie. Obserwując mieszkańców krainy północy (Norwegów, Finów, Duńczyków i Szwedów), skandynawska uroda jak i ich mentalność stała się źródłem inspiracji dla marki artego. Cechą charakterystyczną ludzi zamieszkujących kraje północne są blond włosy. W palecie blondów artego można znaleźć odcienie odpowiednie dla każdego typu karnacji. Przedstawiamy cztery niezwykłe stylizacje zainspirowane kolorami blondów artego oraz urozmaiconą Skandynawią:

• LEKKERT SAND

• TUHKA

• PLATIN

• BRUN

Nazwy stylizacji to odcienie blondów odpowiednio w języku: norweskim, fińskim, duńskim i szwedzkim.

Fryzury: Krzysztof Pajor

Zdjęcia: Justyna Dudek

Make-up: Agata Kalbarczyk

Stroje: Jarosław Juźwin

Biżuteria: OXMO

Specjalne podziękowania dla: Wojciecha Zielińskiego, Marcina Machnickiego

Jarosław Juźwin – absolwent Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Ubioru. W swojej pracy projektant inspiruje się głównie tym, co go otacza. Jego prace wyróżniają się przede wszystkim kolorystyką, wzorami i formą. Swoje kolekcje pokazywał m.in. podczas Heineken Open’er Festival 2012, Sopot Fashion Days i Fashion Week Poland. Dla marki artego Jarosław Juźwin zaprojektował dodatki z ekologicznego futra. Na zdjęciach został wykorzystany tylko jeden element, natomiast więcej dodatków zobaczycie na pokazie akademii cięć i koloryzacji.

OXMO Jewellery to polska marka biżuterii modowej, obecna w salonach jubilerskich na terenie Polski oraz w sklepach Boutique sieci Baltona, zlokalizowanych na lotniskach. Na kolekcję marki składają się: bransolety z kamieni naturalnych, bransolety łańcuszkowe, naszyjniki oraz kolczyki. Marka specjalizuje się w produkcji bransolet z kamieni naturalnych, stawiając na unikatowe minerały, pochodzące z różnych części świata. Tym samym dostarcza największy wybór modeli dostępnych na rynku w tej kategorii, w najwyższej jakości. Kolekcja daje niekończące się możliwości komponowania własnych zestawów, które sprawdzą się w codziennych stylizacjach, jak i wieczorowych. Proponowane przez markę gotowe kompozycje, zostały wykorzystane w sesji artego, zaznaczając wyraźnie kolorystyczne trendy sezonu.

kolekcja-nordisk-artego-1343

kolekcja-nordisk-artego-1344

kolekcja-nordisk-artego-1345

kolekcja-nordisk-artego-1346

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500