Newsy

Audi A1

Audi A1

Pakiet „Connectivity”

Audi A1 Connectivity Paket

Pakiet „Connectivity” stanowi praktyczne uzupełnienie oferowanych seryjnie systemów multimedialnych. Zapewnia podróżującym A1 dużą wygodę dzięki możliwości podłączenia telefonu komórkowego oraz różnych nośników i mediów.

Pakiet obejmuje złącze Bluetooth (dla telefonów komórkowych z Bluetooth), złącze Audi music interface (dla Apple iPod od 4. generacji, Apple iPhone, pamięci USB i odtwarzaczy MP3), funkcję Bluetooth-Audiostreaming, czytnik kart SDHC (maks. 32 GB) oraz przygotowanie do instalacji nawigacji satelitarnej.

Wskazówka: Pakiet „Connectivity” jest dostępny tylko w połączeniu z systemem radiowym concert i wielofunkcyjną kierownicą sportową obszytą skórą.

Pakiet media style

Audi A1 media style Paket

Pakiet media style, dostępny w wersji wyposażenia Attraction i Ambition, daje jeszcze więcej możliwości stylistycznej aranżacji wnętrza, oferując przy tym dodatkowo szereg urządzeń multimedialnych.

Rozszerzony pakiet elementów wnętrza „mono.pur”, obejmujący barwne obszycie dolnej części konsoli środkowej i podparć w drzwiach, pozwala na wyeksponowanie stylistycznych walorów wnętrza i podkreśla sportowy charakter Audi A1. Przyjemny nastrój wnętrza współtworzy pakiet oświetlenia LED. Dzięki systemowi radiowemu concert z wysuwanym, 6,5-calowym ekranem kolorowym w technologii TFT i panelem obsługi MMI Audi A1 oferuje system multimedialny najwyższej klasy.

Czujnik zmierzchowy świateł i czujnik deszczu

Licht- und RegensensorAudi A1 Licht- und Regensensor

Czujnik zmierzchowy świateł i czujnik deszczu automatycznie sterują włącznikiem świateł i pracą wycieraczek.

Oferowany opcjonalnie czujnik świateł posiada dodatkowo funkcję coming home/leaving home i obejmuje kolorowy pas przy górnej krawędzi przedniej szyby.

Czujnik zmierzchowy świateł i czujnik deszczu

ZamknijZamknij

Licht- und RegensensorAudi A1 Licht- und Regensensor

Czujnik zmierzchowy świateł i czujnik deszczu automatycznie sterują włącznikiem świateł i pracą wycieraczek.

Oferowany opcjonalnie czujnik świateł posiada dodatkowo funkcję coming home/leaving home i obejmuje kolorowy pas przy górnej krawędzi przedniej szyby.

Nadwozie Audi A1jest unikalne i pełne energii

Audi A1 pewnie trzyma się drogi. Emanuje z niego siła i charakter. Samochód ten to prawdziwy wyczynowiec w klasie premium. Wyraźne kontury ramion, kontrastujące z nadwoziem łuki dachu i mocno pochylone słupki C rysują unikalną bryłę tego trzydrzwiowego samochodu.

Dynamiki nadwozia dowodzą też wymiary A1: 3,95 m długości, okazałe 1,74 m szerokości przy wysokości sięgającej zaledwie 1,42 m. Rozstaw osi wynosi 2,47 m, uwagę zwraca także krótki zwis z przodu i z tyłu.

Przód samochodu wyraźnie wskazuje na pokrewieństwo z rodziną Audi, jednak w wielu szczegółach A1 pokazuje swą niezależność i zdecydowany charakter. Nowy stopień ewolucji reprezentuje dla przykładu w pełni stopiona z przodem osłona chłodnicy Singleframe o złagodzonych w górnej części skosach.

Indywidualny charakter demonstrują również trójwymiarowe reflektory. A1 pewnie i uważnie spogląda przed siebie. Jak w każdym innym Audi i tu światła do jazdy dziennej znalazły się w  wyposażeniu standardowym. Dzięki wyposażeniu samochodu w reflektory ksenonowe z światłami do jazdy dziennej z diodami LED, A1 dodatkowo zyskuje na atrakcyjności.

Bok A1 kształtują lekko uniesione linie, które optycznie wydłużają i przyspieszają samochód jeszcze w bezruchu. Górna krawędź pokrywy silnika rozciąga się aż po szyby boczne, by w końcu płynnie stopić się z tyłem pojazdu. Inną charakterystyczną cechą Audi jest opływowy, sportowy łuk dachu. Na życzenie można go pokryć jednym z czterech lakierów kontrastowych. Z tyłu łuk zbiega się ze słupkiem C, przez co tył A1 wydaje się bardziej dynamiczny. Wrażenie dynamiki dodatkowo potęguje spoiler dachowy.

Szerokość tyłu A1 podkreśla charakterystyczny kształt pokrywy bagażnika. To całkiem nowe rozwiązanie nie było dotąd znane w klasie samochodów kompaktowych. Podobnie spójna koncepcja tylnych świateł w kształcie klina, poszerzających optycznie sylwetkę i wpasowujących się plastycznie w jej stylistykę. Przy wyposażeniu samochodu w reflektory ksenonowe tylne światła zdobią diody LED.

 

Wnętrze Audi A1to kwintesencja sportowego stylu

Sportowy duch, precyzja wykonania i młodzieńcza świeżość to cechy kształtujące wnętrze Audi A1. Pomysł eleganckiej, zaokrąglonej tablicy wskaźników został zapożyczony z kokpitu samolotów. Cztery okrągłe, wysunięte w przód dysze wentylacyjne kształtem także nawiązują do turbin samolotu.

Konsola środkowa w stylistyce jachtu optyczne unosi się ponad konsolą tunelu. Znajduje się tu listwa z włącznikami drugiego rzędu. Panel sterujący klimatyzacji oraz trzy cylindryczne pokrętła opcjonalnej klimatyzacji automatycznej to kolejny mocny akcent wizualny na pokładzie Audi A1.

Wspornik deski rozdzielczej kryje w sobie także włączniki regulacji systemu radiowego systemu MMI dostępnego w wyposażeniu dodatkowym. Stanowiący element wyposażenia standardowego ekran jest wtopiony w deskę rozdzielczą i wysuwany za pomocą funkcji „push”. Ekran jest dostępny począwszy od wyposażenia A1 w system radiowy concert. Jak na tę klasę pojazdów stanowi on prawdziwie nowatorskie rozwiązanie.

Instrumenty obsługi przypominają stylistyką eleganckie chronometry z dużymi okrągłymi zegarami o czarnych cyferblatach, czerwonych wskazówkach oraz białych skalach i cyfrach. W nocy instrumenty przybierają kolor biały, a przyciski są podświetlone na czerwono.

Pakiet oświetlenia A1 oferuje po raz pierwszy w kompaktowej klasie premium diody LED w pełnym zakresie. Technika LED obejmuje nie tylko oświetlenie w drzwiach i w podsufitce, ale i lampki wewnętrzne, lampki do czytania oraz podświetlenie przestrzeni nóg i lusterek do makijażu.

audi a1 magazyn e-menzone

audi a1 magazyn e-menzone (1)

audi a1 magazyn e-menzone (2)

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500