Newsy

Dbasz o piękny wygląd? Nie zapominaj o demakijażu!

Dbasz o piękny wygląd? Nie zapominaj o demakijażu!

Dbasz o piękny wygląd? Nie zapominaj o demakijażu!

Starannie wykonany makijaż to dla wielu z nas podstawa. Dopasowany do okoliczności może stać się naszą największą ozdobą i pomóc nam w ukrywaniu drobnych defektów urody. Jego odpowiednie wykonanie jest dla każdej z nas bardzo ważne. Niestety, nie każda z nas poświęca tyle samo uwagi jego usuwaniu.

 

Nie zapominaj o demakijażu!

 

Dlaczego demakijaż jest tak ważny? Bo rezygnacja ze starannego oczyszczania skóry za pomocą takich kosmetyków jak tonik czy mleczko do demakijażu może mieć poważne konsekwencje dla naszego wyglądu oraz dla stanu naszej skóry. Czasem efekty takich zaniedbań pojawiają się już po kilku dniach, czasem – po kilku latach. Zawsze są jednak tak samo uciążliwe i przykre. Słabsze rzęsy oraz skóra bardziej podatna na starzenie się to problemy, które pojawiają się najczęściej. To efekt złego dotlenienia skóry oraz jej przesuszenia, spowodowanego zbyt długim kontaktem z pudrami, tuszami czy cieniami do powiek. Bywa jednak i tak, że drobne zaniedbania związane z codzienną pielęgnacją prowadzą do wystąpienia dokuczliwych stanów zapalnych lub też reakcji alergicznych.

 

Jakie kosmetyki najlepiej wykorzystać do demakijażu?

 

Woda i mydło to niezbyt dobre połączenie dla tych z nas, które chcą skutecznie pozbyć się resztek makijażu i jednocześnie odżywić skórę. Znacznie lepszym pomysłem jest zastosowanie toniku lub tak ważnego kosmetyku, jakim jest mleczko do demakijażu. To ono odżywia skórę, a jednocześnie skutecznie usuwa te kosmetyki, które nanosiłyśmy na delikatną skórę twarzy. Delikatność połączona ze skutecznością oczyszczania sprawia, że każda miłośniczka makijażu w swej kosmetyczce posiada również odpowiednie mleczko. By zwiększyć efektywność demakijażu, należy dopasować ten kosmetyk do swych indywidualnych potrzeb. Na co zwrócić powinny uwagę te kobiety, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa?

 

Demakijaż dla wrażliwych – z jakich rozwiązań można skorzystać?

 

Kobiety, które natura obdarzyła wyjątkowo delikatną skórą, powinny ze szczególną starannością wybierać produkty do demakijażu. W ich przypadku łagodzące toniki oraz mleczka dostępne w aptekach mogą się okazać najlepszym rozwiązaniem. Warto pytać o te kosmetyki, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia, a jednocześnie nie wymagają mocniejszego pocierania skóry. Jeśli dodatkowo będą wzbogacone o te substancje, które pielęgnują skórę, nawet najbardziej wymagająca kobieta będzie mogła osiągnąć zadowalające efekty. Wśród kosmetyków szczególnie polecanych przez dermatologów oraz farmaceutów znajduje się mleczko do demakijażu Mixa, które pozwala oczyszczać skórę z makijażu za pomocą kilku delikatnych muśnięć wacikiem. Pełne minerałów, wzbogacone wyciągiem z róży jest jednocześnie kosmetykiem pozwalającym na odżywianie i skuteczne pielęgnowanie wrażliwej skóry.

 

Dzięki nowoczesnym kosmetykom do demakijażu, nawet kobiety obdarzone wyjątkowo wrażliwą skórą nie muszą rezygnować z codziennego make-upu. Bez względu na stan naszej skóry oraz jej naturalną odporność każda z nas powinna pamiętać o znaczeniu demakijażu. Tylko porządnie oczyszczona skóra może się atrakcyjnie i zdrowo prezentować, zatem inwestycja w toniki oraz mleczka jest pierwszym krokiem w stronę ochrony swego naturalnego piękna.

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500
  • Kasia

    Ja do demakijażu zdecydowanie preferuję płyny micelarne, które nie zostawiają na twarzy tłustej i lepkiej warstwy, w którą ” ubierają”. nas mleczka i śmietanki. Teraz mam płyn micelarny Dermiki Pure ze świetlikiem. Jest super