Newsy

Golf elitarny sport dla kobiet – MUST HAVE jak się ubrać

Golf, niezwykły sport elitarny, od kiedy staje się coraz bardziej popularny moda panująca na polu również staje się ewoluować.

Jest jednak przeświadczenie, że są pewne zasady, których złamanie może powodować ośmieszenie w towarzystwie. Takimi podstawami braku jest ubranie się m.in w dresy, dżinsy i zwykłe T-shirty bez kołnierzyka, ponieważ to powoduje brak komfortu przy swingowaniu, oraz brak szacunku do tego sportu.

 

MUST HAVE – czyli w co powinniśmy się zaopatrzyć.

CZAPKA Z DASZKIEM

Jest niezbędna, szczególnie w słoneczne, dni, natomiast dla kobiet preferowany jest daszek, który wygląda z klasą, można mieć dobrze upiętą fryzurę nie niszcząc jej pod czapką, kolor i marka nie ma tu znaczenia, liczy się odpowiednie dopasowanie do całości.

KIJE

Podstawa każdego golfisty to posiadanie własnych kijów, do których się przyzwyczajamy. Nie stosowne jest korzystanie z kijów współzawodnika.

Zestaw kijów waha się od 1500zł nawet do 10 000zł w zależności od marki. Natomiast, jeżeli chcemy na poważnie podejść do tego sportu należy zainwestować w dobrej jakości i klasy kije, bo będą nam służyły na lata.

RĘKAWICZKA

Konieczna w zasobniku golfisty, bez niej możemy spodziewać się odcisków na dłoniach od gry. Nie bez powodu oglądając grających w golfa widzimy rękawiczkę na wiodącej ręce. Zadaniem rękawiczki jest wzmocnienie w miejscu trzymania kija. Dostępna przeważnie w 2 kolorach białym i czarnym, choć ostatnio spotyka się również inne kolory.
KOSZULKA

Tu zdecydowanie koszulka polo z kołnierzykiem, chociaż w modzie damskiej kolekcjach widnieją również inne schematy, ale to dla tych kobiet co są bardziej Fashion, jeżeli chcesz dobrze się czuć zdecydowanie polo z kołnierzykiem będzie odpowiednie, pod żadnym względem nie zakładamy zwykłych koszul, koszulek
Koniecznie polo, z kołnierzykiem. Zwykłe są zabronione.

SPODNIE LUB SPODENKI

Krótkie spodenki tylko do treningu, lub na niezobowiązującą rozgrywkę, na turniejach obowiązują długie spodnie, a damskie spodenki nie mogą być zbyt krótkie najlepiej do kolan, lub za.

BUTY
Odpowiednie i profesjonalne buty posiadają specjalne spike’y, czyli kolce, dzięki którym trzymają się podłoża w trakcie zamachu, wszelkie zwykłe obuwie może się ślizgać i być niewygodne.

jak ubrać się do gry w golfa kobieta magazyn e-makijaż podstawy ubioru w golfa sport golf elitarny sport dla kobiet daszek spodnie do gry w golfa modnie wygląd na polu golfowym (2)

jak ubrać się do gry w golfa kobieta magazyn e-makijaż podstawy ubioru w golfa sport golf elitarny sport dla kobiet daszek spodnie do gry w golfa modnie wygląd na polu golfowym (3)

jak ubrać się do gry w golfa kobieta magazyn e-makijaż podstawy ubioru w golfa sport golf elitarny sport dla kobiet daszek spodnie do gry w golfa modnie wygląd na polu golfowym (4)

jak ubrać się do gry w golfa kobieta magazyn e-makijaż podstawy ubioru w golfa sport golf elitarny sport dla kobiet daszek spodnie do gry w golfa modnie wygląd na polu golfowym

jak ubrać się do gry w golfa kobieta magazyn e-makijaż podstawy ubioru w golfa sport golf elitarny sport dla kobiet daszek spodnie do gry w golfa modnie wygląd na polu golfowym (1)

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500