Newsy

Idealny makijaż krok po kroku czyli ważne informacje

Idealny makijaż krok po kroku czyli ważne informacje

Jeszcze do niedawna stworzenie perfekcyjnego makijażu było niezwykle trudną sztuką. Na każdym jego etapie jest możliwość popełnienia błędu, który może się zakończyć wizerunkową katastrofą. Na szczęście kosmetyki nowej generacji ułatwiają zrobienie naturalnego makeupu, który idealnie wtopi się w naszą skórę.

 

Na początek podkład

Wybór odpowiedniego kosmetyku potrafi nas doprowadzić do bólu głowy. Trzeba zdecydować jaką ma mieć konsystencję, czy ma być matujący, czy rozświetlający. W kremie, płynie, musie czy fluidzie? No i oczywiście – jaki ma mieć kolor? Szczególnie, gdy chcemy kupić podkład kryjący, który ma mniejsze możliwości wtapiania się w naszą skórę niż słabiej kryjący produkt.

Na szczęście pojawiły się kosmetyki, które potrafią o kilka tonów dopasować się do barwy naszej skóry. Dzięki temu nawet jeśli zaaplikujemy kosmetyk przy użyciu gąbeczki (zwiększa to intensywność krycia podkładu), nie uzyskamy nienaturalnego efektu maski. A przecież o to chodzi – aby ukryć niedoskonałości i wyrównać kolor skóry w sposób praktycznie niezauważalny.

 

Odrobina pudru

Puder jest niezbędny, aby utrwalić podkład i nadać makijażowi idealne wykończenie. Choć wybór odpowiedniego kosmetyku wydaje się być łatwiejszy, puder również potrafi przysporzyć pewnych trudności. Zbyt jasny odcień, nawet zastosowany z umiarem, może stworzyć wrażenie, jakbyśmy miały twarz obsypaną mąką. Z kolei zbyt ciemny kolor, stosowany czasem, aby stworzyć wrażenie opalenizny, postarzy nas i będzie sprawiał groteskowe wrażenie.

W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie dobrać właściwego odcienia kosmetyku, warto sięgnąć albo po jego transparentną wersję albo po puder, taki jak np. True Match od L’Oreal, który doskonale stopi się z naturalnym odcieniem naszej skóry. Dzięki temu kilka ruchów pędzlem wspaniale wykończy i dopełni nasz makijaż.

 

Gładko i promiennie

 

Najważniejszą zaletą perfekcyjnego wykonania makijażu jest tak naturalny efekt, jakby twarz wcale nie była umalowana. Niedoskonałości zostaną schowane przed ciekawskimi spojrzeniami, kolor skóry ujednolicony, a my poczujemy się o wiele pewniejsze siebie. I dojdziemy do wniosku, że wykonanie perfekcyjnego makijażu jest niezwykle proste i zajmuje zaledwie kilka minut, nie rujnując przy tym naszego budżetu.

shutterstock_140374252

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500
 • !!!!!!!!!!!!!!

  Skończyłam
  kurs w szkole Art Color Models w Rzeszowie
  i jestem bardzo zadowolona. raz, że
  zajęcia prowadzone naprawdę super, bardzo profesjonalnie, a dwa, że bardzo dużo
  się z nich wynosi. miejsce godne polecenia, a kursy warte swojej ceny