Newsy

Jak zatuszować niedoskonałości skóry latem?

Jak zatuszować niedoskonałości skóry latem?

Niewiele z nas może pochwalić się nienaganną cerą bez wyprysków i przebarwień. Niemal przez cały rok możemy to starannie ukrywać pod dobrze wykonanym makijażem, ale jakich kosmetyków użyć, aby cieszyć się nienagannym wyglądem także latem, gdy nasza twarz narażona jest na działanie wysokich temperatur?

 

Pozwól skórze oddychać!

W okresie wakacji zrezygnujmy z ciężkich fluidów, które – mimo tego, że odznaczają się właściwościami matującymi – w połączeniu z upałem mogą wywołać na naszej skórze dodatkowe podrażnienia. Szukając produktu idealnego do użycia w letnie, gorące dni, musimy znaleźć taki, którego lekka formuła nie tylko będzie przepuszczać powietrze, nie zapychając porów, lecz także pozwoli nam skutecznie zakryć każdą niedoskonałość.

Ciekawym rozwiązaniem dla tych z nas, które zmagają się z problemami skórnymi, będzie kupno kosmetyku, który, tak jak podkład kryjący z Maybelline, spełnia wymienione wcześniej wymogi. Innowacyjna konsystencja i zawarte w produktach nowej generacji składniki sprawiają, że możemy zapomnieć o naszych kompleksach.

shutterstock_149670062

Jak nałożyć fluid, by spełnił swoje zadanie?

Samo nałożenie podkładu kryjącego nie wystarczy, by skutecznie zakryć drażniące nas niedoskonałości. Trzeba to zrobić w sposób umiejętny, tak by przez nieostrożność nie uzyskać odwrotnego rezultatu – podkreślenia miejsc, które chciałyśmy zatuszować.

Najlepsze krycie osiągniemy wtedy, gdy zamiast wklepywania produktu palcami posłużymy się przeznaczoną do tego celu gąbeczką. Taka aplikacja ograniczy ryzyko nałożenia zbyt dużej ilości kosmetyku i stworzenia niechcianego efektu maski.

Wreszcie, aby uniknąć warzenia się podkładu kryjącego na twarzy, musimy upewnić się, że krem, którego użyłyśmy jako bazy do naszego makijażu, zdążył się wchłonąć. W przeciwnym razie będziemy musiały zmyć obie warstwy i zacząć make-up od początku.

 

Mniej znaczy lepiej

Pamiętajmy, że jeżeli zależy nam na przedłużeniu działania wybranego przez nas fluidu, nie utrwalajmy go pudrem lub przeznaczonymi do tego fixerami. Mając wrażliwą skórę skłonną do pojawiania się wyprysków i przebarwień, musimy dbać o to, by nakładać możliwie jak najmniej środków upiększających, które nie są obojętne dla kondycji naszego naskórka. W zmaganiach o idealny wygląd wystarczy nam jedynie lekki krem ulubionej marki i podkład kryjący o nowoczesnej, nieprzytłaczającej formule.

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500
  • Viola Sułko

    latem – podkład mineralny sprawdza się najlepiej!