Newsy

PORADY: Makijaż permanentny , czyli co warto wiedzieć


 

Po pierwsze, zabieg ten może nosić różne nazwy: makijaż permanentny, mikropigmentacja czy makijaż trwały. Wszystkie trzy oznaczają dokładnie to samo. Korzenie makijażu permanentnego wywodzą się z technik tatuażu, choć urządzenia, igły i pigmenty są inne, a cel i efekty końcowe zupełnie różne.

Polega na implantacji pigmentu w głąb naskórka do przestrzeni komórkowych przy użyciu nowoczesnych aparatów elektronicznych. Jego zadaniem jest upiększenie i korekta niedoskonałości urody lub kamuflaż defektów powstałych w wyniku wypadku lub choroby. Wprowadzony podczas tego procesu pigment ulega utrwaleniu w ciągu  28-30  dni, a jego  ilość może być zwiększona podczas zabiegu uzupełniającego. Efekt utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry od 1 do 5 lat oraz wymaga okresowego wzmacniania. Z jednej strony ulega stopniowemu wchłanianiu, z drugiej podlega naturalnym procesom regeneracji naskórka.

Więcej informacji można znaleźć i cały artykuł w naszym magazynie strona: 42

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500
  • Elza00

    W 100% jestem za robieniem makijażu permanentnego. Rewelacyjnie wygląda, nawet po długim czasie. Sama wykonywałam makijaż ust jakieś 2 lata temu w Koszalinie u pani Aleksandry Góreckiej. Super się trzyma i wygląda jak pierwszego dnia po zabiegu. 😉