Newsy

Nowa fala Vintage: Czar Azji kontra Rock ‘n’ roll.

Wschód i Zachód spotykają się w pół drogi w naszej najnowszej sesji dla Szkoły stylu H&M. W delikatnych, kobiecych strojach zainspirowanych japońską tradycją pobrzmiewa ostrzejsza rockandrollowa nuta vintage z lat 70. Nasza stylistka Amanda Johansson radzi, jak połączyć te dwie pozornie przeciwstawne tendencje w supermodną całość.

Co było Twoją główną inspiracją przy tej sesji?
Postawiłam w równym stopniu na wpływy azjatyckie i styl, w jakim ubierają się dzisiejsze „rockandrollowe dziewczyny”: bliźniaczki Olsen i Courtney Love. Zainspirowała mnie także niesamowita, pełna wzorów i lejących się tkanin kolekcja wiosna/lato 2013 Driesa Van Notena.

Dla kogo jest ten styl?

Przygotowując się do sesji wyobrażałam sobie pewną siebie, nowoczesną kobietę, w pełni świadomą swojej kobiecości, zakochaną w muzyce i podróżach. Jej styl to połączenie mody z wysokiej półki z elementami vintage.

Która z rzeczy wykorzystanych w sesji podoba Ci się najbardziej?
Moją faworytką jest jednolita, cienka koszula – tak miękka w dotyku, że sprawia wrażenie mocno spranej. Fantastyczne są też seksowne bieliźniane części garderoby w stylu vintage: kamizelka i wiązane w pasie kimono wykończone koronką.

Co doradziłabyś na początek dziewczynom, które chciałyby wypróbować ten look?
Zacznij od zestawienia cienkiej sukienki-halki w stylu vintage z oversize’owym wełnianym kardiganem i zgrabnymi, kobiecymi butami. To prosty sposób na seksowny look z rodzaju: „właśnie wstałam z łóżka”.

vintage azja konta rock n roll hm

fot:mphm

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500