Newsy

Paznokcie nie do zdarcia

Zadbane i wypielęgnowane paznokcie z roku na rok stają się coraz bardziej istotnym elementem stylizacji. Nie tylko na czerwonym dywanie i wybiegu traktowane są jako niezbędne akcesoria, coraz więcej kobiet regularnie korzysta z zabiegów manicure i pedicure wykonywanych przez specjalistki. Do powstania tej mody przyczyniły się w dużej mierze innowacyjne lakiery UV, będące doskonałą alternatywą dla mniej trwałych lakierów drogeryjnych.

Żelowe lakiery UV stają się hitem przede wszystkim dzięki swej trwałości. Po nałożeniu na paznokcie wygrywają zmagania z codziennymi domowymi obowiązkami nawet przez 2 tygodnie. Nie odpryskują, nie ścierają się, a ich kolor przez cały czas jest intensywny i błyszczący. Co ważne, nie tworzą grubej warstwy, dlatego powstający naturalnie odrost paznokcia nie odznacza się tak wyraźnie, jak w przypadku tradycyjnego manicure żelowego czy akrylowego. W odróżnieniu od tych metod sam zabieg nałożenia lakieru UV jest krótszy, co pozwala uzyskać efekt zadbanych i pięknie pomalowanych paznokci oszczędzając czas.

Fenomen lakierów UV polega na połączeniu klasycznego lakieru do paznokci z żelem. Sekret ich trwałości tkwi w utwardzaniu poszczególnych warstw manicure lampą emitującą promienie ultrafioletowe. Dzięki odpowiedniej formule nie są tak szkodliwe dla paznokci jak tradycyjne żele i akryle, ponieważ nie wymagają zmatowienia płytki, a więc mechanicznego jej uszkodzenia. Decydując się na manicure wykonany lakierem żelowym warto zapytać stylistkę czy stosowane przez nią produkty nie zawierają toluenu i formaldehydu, które niszczą i osłabiają płytkę – radzi Agnieszka Sęczkowska, wizażystka Golden Rose.

Aplikacja lakierów żelowych jest banalnie prosta i nie wymaga specjalnych zabiegów przygotowawczych. Po nadaniu paznokciom kształtu za pomocą pilnika wystarczy przetrzeć je dedykowanym preparatem odtłuszczającym. Na czystą i suchą płytkę nakładana jest cienka warstwa bazy, która zabezpieczy paznokcie przed przebarwieniami, a lakier przed odpryskiwaniem. Następnie paznokcie są malowane lakierem UV. Na zakończenie zabiegu na manicure jest nakładany top coat, który zapewni lustrzany połysk. Każda z warstw jest poddawana utwardzaniu lampą UV.

Chcąc dbać dodatkowo o dłonie nosząc lakier żelowy warto regularnie stosować krem do rąk i oliwkę do skórek. Pamiętajmy również by usuwać lakier żelowy w salonie specjalnym zmywaczem, który dodatkowo zapobiega przesuszaniu skórek wokół paznokci.

Więcej informacji pod adresem: GoldenRose.pl
Film instruktażowy:

 

GR Studio UV Gel series

GR-Studio-Prep-Finish

GR-Studio-Remover-UV-Gel

Ceny i gramatura:
UV GEL BASE COAT :
Pojemność – 11 ml
Cena – ok. 34,90 zł

UV GEL COLOR
Pojemność – 11 ml
Cena – ok. 39,90 zł

UV GEL TOP COAT
Pojemność – 11 ml
Cena – ok. 34,90 zł

UV LED LAMP
Cena – ok.299 zł

PREP&FINISH WIPE-OFF SOLUTION
Pojemność – 125 ml

Autor: Joanna Jastrzębska (mp)

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500
  • gosiatosia1

    warte swojej ceny