Newsy

PORADY: Jak pokonać cellulit na lato?

Cellulit nie jest defektem kosmetyczno – estetycznym, jak uważano przez wiele lat. Dziś wiadomo, że powodem „skórki pomarańczowej”, czyli nierównej powierzchni pośladków, ud, ramion są zaburzenia równowagi hormonalnej, funkcjonowania krążenia żylno- limfatycznego oraz nieprawidłowości obejmujących tkankę tłuszczową i łączną.
Problem cellulitu dotyczy, według różnych badań, 60 – 90 % kobiet. Mają go osoby zarówno szczupłe, jak i tęższe.W poszukiwaniu skutecznej broni przeciwko cellulitowi współpracują specjaliści medycyny, kosmetologii i kosmetyki.

Kosmetyki antycellulitowe należą do grupy środków specjalistycznych, a ich skład opracowują specjaliści właśnie tych dziedzin. Pobudzają one krążenie, co ułatwia spalanie tłuszczu, a także wzmaga krążenie limfy. Choć efekty nie pojawiają się błyskawicznie, to dzięki systematycznemu używaniu kosmetyków antycellulitowych są one zauważalne.

Już w pierwszym okresie stosowania (systematyczny masaż skóry wybranym kosmetykiem) poprawia się nawilżenie i napięcie skóry. Na ujędrnienie skóry i zmniejszenie skórki pomarańczowej można liczyć dopiero po dłuższym czasie.
Obecny stan wiedzy medycznej i kosmetologicznej nie pozwala na całkowite i trwałe pozbycie się cellulitu.

Skłonność do niego, niestety, pozostaje. Natomiast dzięki kosmetykom antycellulitowym można zdecydowanie poprawić rysunek sylwetki i jakość skóry. Dzięki zabiegom i kosmetykom można ją znacznie ujędrnić i wygładzić, a figurę – optycznie wysmuklić.

Bielenda poleca szereg kosmetyków o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Można je znaleźć m.in. w seriach:

LIPID SHOCK
Eco Care
Q10
SEXY LOOK.

art. bielenda

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500