Newsy

Porady: Jak wykonać efektowny makijaż must have?

Porady: Jak wykonać efektowny makijaż must have?

Każda z nas chce wyróżniać się z tłumu, błyszczeć w towarzystwie znajomych, olśniewać urodą i stylem. Często jednak potrzebujemy pomocy w odkrywaniu tego, jak osiągnąć ten zdumiewający efekt – w końcu wystarczy jedno potknięcie, aby zepsuć całe wrażenie. Jak go uniknąć?

shutterstock_136984238

 Po pierwsze pielęgnacja!

 Przyjęło się uważać, że makijaż tuszuje wszelkie niedoskonałości. To oczywiście prawda, ale aby oszczędzić sobie pracy i osiągnąć naturalniejszy efekt, nie warto zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim, niezależnie od stopnia naszego zmęczenia, wykonajmy dokładny demakijaż. Chodzi nie tylko o skórę, ale również o oczy – nieusunięta maskara skutecznie osłabi nasze rzęsy. Bez względu na rodzaj naszej cery pamiętajmy też o codziennym nawilżaniu jej odpowiednimi produktami. A od czasu do czasu warto zafundować sobie intensywniejszą pielęgnację w postaci peelingu i maseczki – zarówno tych drogeryjnych jak i zrobionych własnoręcznie.

Wypracuj kilka podstawowych zasad

 Jeśli natomiast chodzi o sam makijaż, warto znaleźć kilka złotych reguł, które sprawdzą się w każdej sytuacji – także kiedy będziemy miały niewiele czasu. Na przykład jeśli masz stosunkowo bezproblemową cerę, może na co dzień wystarczy używać kremu BB zamiast kremu, bazy i podkładu? Czasem też warto zdecydować się na uproszczony makijaż oczu – już dobry tusz do rzęs, na przykład maskara Butterfly Effect marki L’Oreal, potrafi zdziałać cuda. Twój wizerunek może też odświeżyć odpowiednio zastosowany róż. Pamiętaj, że posiadaczki chłodnej urody powinny wybierać takie odcienie jak chłodny róż, różowawy beż, arbuzową czerwień. Natomiast do ciepłej pasują brzoskwiniowy, złoty beż i miedziana czerwień. A usta wystarczy musnąć bezbarwną pomadką.

Triki na specjalną okazję

 To jednak nie wszystko. Oprócz codziennego makijażu znajdź taki, który będzie idealny na specjalne okazje. Możesz zdecydować się na mocniej kryjący podkład i dokładniej zająć się tuszowaniem wszelkich niedoskonałości. Wykonaj też mocniejszy makijaż oczu – dołóż eyeliner, użyj cieni, które odpowiednio wymodelują spojrzenie. Jeśli chodzi o maskarę, sprawdzi się ta używana na co dzień – w razie potrzeby nałóż więcej warstw. To też okazja, aby zaszaleć z makijażem ust, na przykład poprzez wybranie szminki i konturówki w odważnym kolorze. Bierz jednak pod uwagę, że one także muszą pasować do karnacji. A przy tym wszystkim zadbaj o dobrą jakość kosmetyków, których używasz – to zapewni bezpieczeństwo twojej skórze i przedłuży trwałość makijażu.

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500
  • Paulina

    pięęękne !