Newsy

Poznaj nowego LEXUSA RC – Drapiezny i nowoczesny

ŚWIATOWY DEBIUT NOWEGO LEXUSA RC NA SALONIE SAMOCHODOWYM W TOKIO 2013

Nowy Lexus RC zadebiutował na oczach całego świata podczas Salonu Samochodowego w Tokio na konferencji prasowej w dniu 20 listopada 2013 r. Film wideo dokumentujący to wydarzenie będzie wkrótce dostępny na tej stronie.

Podczas Salonu Samochodowego w Tokio Lexus prezentuje dwa modele RC:
RC 350 z silnikiem 3.5 l V6 oraz hybrydowy RC 300h z silnikiem 2.5 l.

Dynamiczny dwudrzwiowy coupé RC jest dowodem na to, że Lexus swoimi samochodami wzbudza uczucie fascynacji.

Linię stworzono w celu wzbogacenia profilu marki o szersze grono odbiorców, by zwrócić uwagę zarówno naszych dotychczasowych kierowców, jak i nowych, niezaznajomionych z atrybutami Lexusa. Swoim najnowszym RC komunikujemy wysoką jakość konstrukcji, wyrafinowanie i niezawodność, podsycając w ten sposób apetyt odbiorców naszej marki.

2.RC_Article_asset_460x255_002_tcm906-1261659

2.RC_Article_asset_460x255_003_tcm906-1261661

 

STYLISTYKA NADWOZIA

Projektanci Lexusa nadali modelowi RC mocno wyprofilowane linie sylwetki, niespotykane wcześniej w naszych pojazdach. Zaprojektowali najszerszą do tej pory i osadzoną wyjątkowo nisko wrzecionowatą atrapę chłodnicy.

Trójkątne reflektory przypominają sportowe cechy modelu LF-LC, a inspiracja płynąca z jego koncepcji stylistycznej widoczna jest w unikalnej stylistyce potrójnych reflektorów LED. W trybie świateł mijania reflektory przybierają kształt litery L, która identyfikuje tożsamość Lexusa.

Wyrafinowane, wąskie tylne światła również zespolone są w symboliczny dla Lexusa kształt litery L.

Aluminiowe obręcze Lexusa RC reprezentują zasadę projektowania „od koncepcji do produkcji”. Występują w dwóch rodzajach: dziesięcioramienne w rozmiarze 19 cali lub pięcioramienne, mierzące 18 cali. Oba powyższe typy cechują niezwykle precyzyjne wykonanie oraz indywidualne atrybuty.

Przewodnim kolorem tego modelu Lexusa jest czerwony — w intensywniejszym i bardziej kontrastowym odcieniu, który uzyskano dzięki nowej technice lakierowania, polegającej na stosowaniu wielowarstwowych powłok jasnych i ciemnych odcieni lakieru.

4.RC_Article_asset_940x350_004_tcm906-1262136

STYLISTYKA WNĘTRZA

Wysoko cenione na rynku samochody sportowe znacznie wpłynęły na wygląd wnętrza nowego Lexusa RC, w którym do maksimum wykorzystano możliwości kontrastu kolorów, zastosowanych w pojeździe tworzyw i świateł.

Stworzony specjalnie dla tego modelu system oświetlenia zapewnia oryginalny efekt: kąt światła pada w górę, a nie w dół, dzięki czemu cała kabina jest skutecznie rozjaśniona.

Wykończenie wnętrza, utrzymane w kontrastujących barwach z dominującym odcieniem brązu, podkreśla elegancki charakter samego pojazdu, a także wykwintny gust jego właściciela. Kabinę akcentują też drewniane elementy, stworzone za pomocą techniki klejenia warstwowego opracowanej przez Lexusa.

Wnętrze pojazdu wzbogaca także interfejs Remote Touch nowej generacji, który pozwala na obsługę siedmiocalowego ekranu nawigacji za pomocą dotyku.

Co ważne w coupé, fotele swoją piankową konstrukcją przypominają fotele rajdowe, zapewniając pasażerom maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

 

1.RC_Article_asset_460x570_001_tcm906-1261660

 

 

 

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500