Newsy

Roślina którą znacie, a nie wiecie, że łagodzi ból, depresję i trądzik

Roślina którą znacie, a nie wiecie, że łagodzi ból, depresję i trądzik

Aromatyczna, relaksacyjna, taka właśnie jest ta roślina. Choć wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w tak delikatnej roślinie znajdują się substancje dość rzadkie, o niesamowitym działaniu – linalol, furfurol, pinen, cyneol, geraniol, borneol, a dodatkowo garbniki, cukry i związki mineralne. Nie bez powodu się więc mówi, o tym że kwiaty lawendy mają bardzo szerokie zastosowanie.

Kwiaty lawendy działają pobudzająco i uspakajająco
Specjalne aromaty, które posaida Lawenda w związkach niesamowicie wpływają na układ nerwowy. Nie tylko taki wywar działa uspokajająco, ale również łagodzi wszelkie skutki nerwów, stresu czy napięcia, co jeszcze istotne pomaga w zasypianiu, ponieważ wycisza organizm.

Lawenda lekarska to świetny środek na nerwice, nerwowość oraz na fizyczne objawy spowodowane stresem takie jak: napięciowe bóle głowy, migrenę, palpitacje oraz bezsenność. Olejek lawendowy jest uważany jako środek ułatwiający sprowadzenie równowagi w odniesieniu na emocje, podnoszący na duchu, łagodzący depresje. Lawenda idealnie regeneruje system nerwowy, przywracania żywotności ludziom cierpiącym na wyczerpanie nerwowe.

Lawenda a układ trawienny

Lawenda jest idealna na układ trawienny. Nie będą nam dokuczać już wszelkiego rodzaju kolki, skurcze. Ta roślina idealnie łagodzi nudności, niestrawności, wzdęcia. Idealnie działa jako srodek bakteriobójczy, który aktywnie przeciwdziała takim opcjom jak: dur brzuszny, dwoinka, błonica czy zapalenie płuc.

Warto jednak skorzystać z opinii doświadczonego zielarza/ zielarki w celu zakupienia lawendy, aby wszelkie wywary itp miały odpowiednie proporcje.

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500