Newsy

Sun Zone – Ochrona przeciwsłoneczna na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami i już niecierpliwie czekamy na długie wakacyjne dni, pełne lenistwa i zabawy!

Abyście mogli zapewnić odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną sobie i swojej rodzinie, poprosiliśmy Dean’a Hickey’a, Naukowca z Działu Badań Oriflame, o odpowiedź na kilka pytań dotyczących ochrony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Czy słońce jest dla nas dobre?
– Oczywiście, rozsądne korzystanie ze słońca przynosi nam wiele korzysći. Niestety, słońce wpływa też negatywnie na naszą skórę. Nie tylko może powodować jej szybsze starzenie się, ale również oparzenia słoneczne oraz, co najgorze, stwarza ryzyko zachorowania na raka skóry.

Jak zatem chronić skórę przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych?
– Jest kilka prostych, ale niezwykle ważnych, zasad, o których należy pamiętać. Po pierwsze, ograniczajcie przebywanie na słońcu między godziną 11 a 15 do minimum. Noście lekkie ubrania chroniące ciało przed promieniami słonecznymi, kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne. A co najważniejsze, zawsze, gdy wychodzicie na słońce, korzystajcie z ochrony przeciwłonecznej.

Co wyróżnia linię kosmetyków ochronnych Sun Zone?
– Po raz pierwszy dodaliśmy do naszych produktów Technologię Cellular Protection, łączącą efektywność filtrów UVA i UVB z antyoksydacyjną mocą Witaminy E. Elementy te pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniami słonecznymi. Po przebywaniu na słońcu rekomendujemy stosowanie naszych produktów Sun Zone After Sun, które pomagają skórze się zregenerować. Wszystkie produkty Sun Zone mają wodoodporną formułę, jednak nie należy zapominać o ich regularnej aplikacji (co około 2 godziny). Mamy również nadzieję, że spodoba Wam się nowa lekka konsystencja kremów i ich przyjemny zapach.

A jak wybrać odpowiedni filtr słoneczny?
Linia Sun Zone oferuje szeroką gamę filtrów SPF. Wybierając odpowiedni filtr zwracajcie uwagę na:

  • Porę dnia – najsilniejszego filtra potrzebujecie między godziną 11 a 15, kiedy słońce jest najsilniejsze;
  • Otoczenie – śnieg, piasek i woda odbijają do 90% promieni słonecznych, wzmacniając ich szkodliwe właściwości, co również oznacza potrzebę użycia wyższego filtra;
  • Typ skóry – skóra wrażliwa na słońce oraz blada potrzebuje wyższych filtrów;
  • Pogodę – nie dajcie się zwieść wiatrowi czy chmurom, przepuszczają one bardzo dużo promieni słonecznych. I w taką pogodę nie zapominajcie o kremie z filtrem!

Jak prawidłowo aplikować kremy ochronne?
Nałóżcie produkt około 20 minut przed wyjściem na słońce – dzięki temu będzie on miał czas, by się wchłonąć i zacząć działać. Nałóżcie krem na całe ciało, zwracając szczególną uwagę na miejsca odsłonięte, takie jak uszy, ręce, szyję i kolana. Pamiętajcie też, by uspokoić skórę po opalaniu – krem z ekstraktem z aloesu z linii Sun Zone After Sun świetnie sobie z tym poradzi!

Spray do opalania twarzy i ciała dla dzieci Sun Zone KIDS SPF 25 Balsam do opalania twarzy i ciała Sun Zone SPF 10 Balsam po opalaniu do twarzy i ciała Sun Zone Kojące mleczko po opalaniu 3 w 1 Sun zone Krem ochronny do twarzy i ciała Sun Zone SPF 50

mp. oriflame

Jeżeli chcesz zakupić te kosmetyki taniej do 23% nawet zobacz szczegóły–>

SP0217 ZANOX-BANNERS-2017500-5002 Image Banner 500 x 500