Dlaczego lampa LED jest niezbędna do manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy to technika zdobienia paznokci, którą pokochały kobiety na całym świecie. Nie ma się co dziwić – jest rozwiązaniem idealnym. Lakier – w przeciwieństwie do zwykłego – trzyma się kilka tygodni, nie ściera się i nie odchodzi. Wystarczy raz na kilka tygodni poświęcić nieco więcej czasu na pomalowanie paznokci.

Lampa LED to podstawa manicure hybrydowego

Lakiery hybrydowe to polimerowe odmiany lakierów do paznokci. Ich innowacja polega na tym, że są w stanie zmienić konsystencję z płynnej na stałą. Do tego jednak potrzebna jest lampa LED. Jej światło stymuluje katalizatory zawarte w lakierze, dzięki czemu może się on utwardzić. Właśnie to sprawia, że lakier hybrydowy jest tak trwały.

Nie ma możliwości, aby pomalować paznokcie hybrydą, a później jej nie utwardzić. Taki lakier nigdy nie wyschnie, pozostanie mokry i lepki – zetrze się od razu po przetarciu paznokcia. Mam nadzieję, że rozumiesz już dlaczego lampa LED jest tak ważna w manicure hybrydowym i że bez niej ta technika nie miałaby żadnego sensu.

Jak utwardzać lakiery pod lampą LED?

Utwardzanie lakierów hybrydowych jest możliwe pod światłem ledowym lub UV. Jednak lampy UV stają się powoli przeżytkiem, ze względu na konieczność częstej wymiany żarówek. Światło led różni się od UV tym, że możemy je zobaczyć. Nie jest prawdą, że nie utwardzi żelu – nowoczesna lampa LED świetnie sobie z tym poradzi.

Zatem jeśli chcesz utwardzić na paznokciach żel lub lakier hybrydowy, musisz nałożyć je na paznokcie, a następnie włożyć dłoń pod światło lampy. Czas utwardzania zależy w dużej mierze od rodzaju produktu oraz mocy urządzenia. Optymalny czas utwardzania dla danej mocy i konkretnego lakieru znajdziesz w zaleceniach jego producenta.

Jaką moc lampy LED wybrać?

Lampa LED może mieć moc od 12W do nawet 48W. Tych najsłabszych nie polecamy, ponieważ często okazują się zbyt słabe, by dobrze utwardzić lakier. Najlepiej wybierać te od 24W wzwyż. Pozwalają one utwardzić warstwę hybrydy już w 30 sekund. Musisz jednak pamiętać, że zawsze należy odczekać absolutne minimum czasu utwardzania dla danego lakieru.

Często osoby robiące manicure hybrydowy narzekają na odchodzący lakier, winiąc za to lampę. Niestety są sytuacje, w których zła technika sprawia, że nawet najlepsza i najmocniejsza lampa LED nie jest w stanie zagwarantować trwałej stylizacji. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy dobrze przygotowujemy płytkę przed malowaniem i czy odpowiednio nakładamy lakier.

Najczęstsze błędy, przez które lampa LED nie utrwala lakieru?

Jest kilka najczęstszych powodów, dla których lakier nie chce się utrwalić. Przede wszystkim nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokci. Ważne w tym aspekcie jest dobre zmatowienie i odtłuszczenie. Tak, aby lakier miał dobrą przyczepność. Problemem mogą być także nieodsunięte skórki, które – zalane – powodują odchodzenie lakieru.

Znaczenie ma także samo malowanie paznokci. Lampa LED nie utwardzi zbyt grubej warstwy hybrydy. Im warstwy są cieńsze – tym lepiej. Nie należy także kłaść ich za dużo. Baza i top – po jednej. Lakier kolorowy – maksymalnie trzy, w zależności od pigmentacji. Warto także zwrócić uwagę na pomalowanie wolnego brzegu paznokcia. To zapobiegnie odwarstwianiu lakieru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here