włosy
fot.: pexels.com

Każda kobieta marzy o zdrowych, silnych i długich włosach. Zdarzają się jednak takie sytuacje, które znacząco osłabiają włosy. Co wpływa na kondycję włosów oraz jak radzić sobie z ich wypadaniem? Oto kilka skutecznych sposobów.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/kiedy-martwic-sie-wypadaniem-wlosow/

Dlaczego wypadają włosy?

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być naprawdę wiele. Należy zaliczyć do tego przede wszystkim: niedobory witamin, niedożywienie lub niewłaściwie prowadzona dieta, zaburzenia hormonalne, choroby takie jak grzybica skóry głowy lub łojotokowe zapalenie skóry głowy, choroby autoimmunologiczne, stosowanie silnych leków oraz środków antykoncepcyjnych, radykalna dieta i znaczna utrata masy ciała, gwałtowne koloryzacje, nieodpowiednia pielęgnacja i stylizacja.

Możliwości jest naprawdę wiele. Przyczyny utraty włosów najczęściej należy upatrywać w kwestiach zdrowotnych i związanych ze stylem życia. Najczęściej niepokojące jest to jednak wtedy, kiedy każdego dnia traci się ponad 100 włosów. Właśnie dlatego, zanim podejmie się jakieś kroki w celu leczenia tej przypadłości, warto udać się na konsultacje do lekarza.

Sposoby na wypadające włosy

W walce z wypadającymi włosami bardzo pomocne mogą być kosmetyki dostępne w drogeriach. W swoim składzie najczęściej zawierają one substancje aktywne, które hamują wypadanie włosów.

Problem wypadających włosów może być także związany z brakiem witamin. Właśnie dlatego, warto zainwestować w suplementy diety. Nie tylko wzmocnią one skórę, włosy czy paznokcie, ale także poprawią mikrokrążenie. Również specjalne preparaty mogą poprawić kondycję włosów. W tym celu, warto zacząć stosować preparaty posiadające w swoim składzie: witaminę A oraz E, silikony, kolagen, olejki jojoba czy glicerynę.

Należy także pamiętać o rozsądnej stylizacji włosów. Takie działania jak prostowanie, suszenie, tapirowanie, farbowanie włosów i wiele innych, zdecydowanie osłabi działanie keratyny, która uznawana jest za podstawowy budulec włosów.

Przeczytaj też: http://ekolia.pl/modne-i-praktyczne-fryzury/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here