Jak dbać o kapcie skórzane?

0
2533

Niezależnie od tego, czy kupujemy kapcie skórzane, czy botki lub sandały – wielu z nas wychodzi z założenia, że płacąc więcej za obuwie, może liczyć się z jego długowiecznością. Jest to oczywiście prawda, niemniej jednak, aby buty wykonane z naturalnej skóry na długo zachowały swój pierwotny urok, muszą być odpowiednio pielęgnowane. Jak? O tym poniżej.

Pamiętaj o impregnacji!

Aby kapcie skórzane cieszyły się nieskazitelnym wyglądem przez długi czas, należy o nie zadbać – jeszcze przed pierwszym ubraniem. Szalenie ważnym czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ na trwałość i wytrzymałość jest impregnacja. Niestety, wiele osób o tym zapomina i wychodzi z założenia, że nowego obuwia, nawet jeśli są to kapcie skórzane, nie trzeba w ten sposób traktować.

Skóra licowa a zamszowa

W sprzedaży możemy znaleźć obuwie ze skóry licowej, lakierowanej i zamszowej. Każda z nich charakteryzuje się różnym sposobem czyszczenia i pielęgnacji. Do produkcji kapci skórzanych najczęściej używana jest skóra licowa oraz zamszowa. Pierwsza z nich charakteryzuje się gładką strukturą, dzięki temu jest łatwa w pielęgnacji. Do usuwania zabrudzeń można używać wilgotnej ściereczki zamoczonej w ciepłej wodzie. Tak oczyszczone buty są gotowe do kolejnego etapu, jakim jest impregnacja. W tym celu najlepiej sprawdzi się bezbarwna pasta, która zniweluje widoczność wszelkich rys powstałych na ich powierzchni. Innym materiałem, jakiego używa się do produkcji kapci skórzanych, jest skóra zamszowa. Takie obuwie charakteryzuje piękny wygląd, o który jednak należy odpowiednio dbać. Należy pamiętać, że zamsz jest materiałem chłonnym i podatnym na zabrudzenia. Dlatego do usuwania wszelkich zabrudzeń najlepiej sprawdza się specjalna szczoteczka z gumowymi wypustkami, których konstrukcja delikatnie unosi włosie do góry i w ten sposób odświeża ich wygląd. Jednak czyszczenie to nie wszystko. Aby zamszowe kapcie skórzane były długowieczne, należy zaopatrzyć się w specjalny środek impregnujący. Jego unikalna formuła stworzy na powierzchni obuwia delikatną powłokę, która sprawi, że but nie będzie absorbował wilgoci i jednocześnie stanie się odporny na zabrudzenia. W sprzedaży można znaleźć wiele różnorodnych preparatów. Najwygodniejsze w użyciu są te w postaci aerozolu.

Kapcie skórzane od Vanuba

Połączenie wysokiej jakości obuwia z należytą pielęgnacją może zaowocować ich długowiecznością. W tym zakresie produkty marki Vanuba nie mają sobie równych. Wykonane ze starannie wyselekcjonowanych gatunków skór, szyte ręcznie przez najlepszych mistrzów szewskich zapewnią nie tylko najwyższy poziom wygody i komfortu, ale przede wszystkim trwałość, której niestraszne będzie intensywne użytkowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here