Jak malować oczy

Oczy są zwierciadłem naszej duszy jak mówi stare polskie powiedzenie. Umiejętnie zrobiony makijaż oczu świetnie do podkreśla. Każda kobieta powinna wiedzieć jak malować oczy, żeby makijaż dodawał jej uroku. Ponieważ makijaż to też sztuka, nie wszystko musi wychodzić za pierwszym razem. Zapraszam do zapoznania się z podstawowymi zasadami malowania oczy oraz do ćwiczeń. Po paru próbach będziesz gotowa zrobić idealny makijaż oka w parę minut.

Dobór kolorów

Ludzie mają różne kolory tęczówek i każdy z nich jest ładny. Jeżeli chcesz podkreślić swoje oczy to dobierz do tego odpowiednie kolory cieni do powiek. Odcieniami szarości i srebra świetnie komponują się z niebieskimi oczami. Tak samo jak pastelowe róże czy fiolety. Magię oczu zielonych wydobędą odcienie fioletu takie jak wrzosowy czy fiołkowy. Odpowiednie dla oczu piwnych są beże i brązy. A przy oczach ciemnobrązowych świetnie sprawdzi się turkus czy złoto.

Od czego zacząć

Jeżeli używamy do makijażu bardzo osypujących się cieni używamy pod nie bazy pod cienie. Jeżeli nie mamy osobnego produktu do tego przeznaczonego możemy użyć korektora. Możemy taką bazę wklepać palcami. Baza pod cienie powinna być rozprowadzona równomiernie. Produkt ten przygotowuje naszą powiekę do nakładania warstw cieni, ponadto, jeżeli jest napigmentowana, usuwa wszelkie zaczerwienienia na powiekach i ujednolica skórę. Może też zabezpieczyć cienie przed rolowaniem się oraz zapewni większą trwałość makijażu.

Makijaż powiększający oko

Często kobiety źle malują oczy, przez co wydaje się, że są małe. Badania pokazują, że osoby o dużych oczach są uważane za godne zaufania, więc warto wykorzystać podane poniżej triki w makijażu oka. Triki te sprawdzą się na co dzień. A twoje oczy będą duże i urzekające.

Zacznij od brwi. Powinny być one wyregulowane i podkreślone, ponieważ tworzą one ramę oka. Jeżeli nie malujesz brwi, robisz poważny błąd, ponieważ podkreślone brwi powiększają oko. Makijaż brwi nie powinien być zbyt ciemny, dobierz go więc do koloru swoich włosów. Nie zaczesuj włosków do dołu, ponieważ pomniejszysz oczy. Jeżeli zaczeszesz włoski do góry brew wyda się optycznie lżejsza i zrobisz sobie optyczny lifting oka.

Matowym beżowym cieniem matujemy skórę pod łukiem brwiowym. Ułatwi to późniejsze blendowanie cieni. Na górną powiekę nałóż pędzelkiem jasny cień, matowy, satynowy, opalizujący lub perlisty. Nakładamy cień aż do załamania powieki.

Następnie wyznacz kształt powieki i zaznacz załamanie oka. Jeżeli rozszerzysz obszar nakładania cienie poza oczodół to optycznie powiększysz oczy. Daje to możliwość rzeźbienia twarzy. Cień o odcieniu średnio brązowym nakładamy cień powyżej załamania kąta oka, na kształt kociego oka. Wyciągamy ten cień zarówno do skroni jak i do środka co optycznie otwiera oko.

Użyj ciemniejszego brązu do zaznaczenia tylko zewnętrznego kącika oka. Nada to oku nowy kształt. Użyj do tego małego pędzelka. W wewnętrznym kąciku oka nałóż jasny, świecący cień. Może to być również rozświetlacz. Nada to spojrzeniu świeżości.

Do podkreślenia rzęs użyj czarnego tuszu. Rzęsy tuszuj ruchem zygzakowatym. Zapobiegnie to sklejaniu się rzęs. Staraj się unikać grudek na rzęsach.

Poprawny makijaż oka wymaga trochę wprawy, ale każdej kobiecie tylko doda uroku. Warto makijaż oka stosować codziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here