Jakimi zasadami kierować się przy wyborze biustonosza?

Powszechnie wiadomo, że elegancka, dobrze dobrana bielizna potrafi zdziałać cuda, dodając kobiecie seksapilu, pewności siebie. Zapewnia także poczucie komfortu, przeciwdziałać wadom postawy. Odpowiednio dobrany biustonosz to klucz do doskonałego wyglądu i samopoczucia. Mimo to, ciągle bardzo wiele kobiet nosi źle dobraną bieliznę. Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, dobierając dla siebie odpowiedni biustonosz?

Różne modele na różne okazje

Wybierając biustonosz warto wcześniej przemyśleć, na jakie okazje oraz do jakich ubrań będziemy go nosić. Inny model sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, inny podczas szczególnych okazji. Jeśli często nosimy sukienki bądź bluzki bez ramiączek warto pomyśleć o zakupie modelu typu bardotka, do strojów z dużym dekoltem doskonale sprawdzi się model plunge. Jeśli chcemy by nasz biustonosz spełniał wiele funkcji, łącznie z krzyżowaniem bądź odpinaniem ramiączek, dobrym wyborem będzie biustonosz typu multiway. Szeroka oferta dostępna na rynku sprawi, że z łatwością znajdziemy idealny biustonosz Triumph.

Odpowiednie dobranie rozmiaru

Bardzo często popełnianym przez kobiety błędem jest noszenie przez długi czas biustonoszy w jednym i tym samym rozmiarze, nie zwracając uwagi na przykład na zmiany masy ciała. Z tego powodu po okresie ciąży lub karmienia piersią, zrzuceniu kilogramów bądź przybraniu na wadze, warto zweryfikować, czy rozmiar biustonosza noszony wcześniej jest ciągle odpowiedni i w razie potrzeby wymienić swoją bieliźnianą garderobę. Należy także pamiętać, że najważniejszym wymiarem jest obwód pod biustem, gdyż to na nim powinno opierać się 90% ciężaru biustu. Nie powinien być on zbyt luźny, gdyż wtedy biustonosz nie będzie w stanie spełnić swojej podstawowej funkcji- podtrzymania biustu. Szeroko dostępne tabelki pozwolą na podstawie zmierzonych obwodów biustu i pod biustem odnaleźć swój idealny rozmiar biustonosza Triumph. W razie problemów z doborem rozmiaru warto jednak skorzystać z usług profesjonalnej brafitterki, które coraz częściej można spotkać w sklepach z bielizną.

Właściwe przymierzanie

Gdy już odnajdziemy swój rozmiar biustonosza, warto pamiętać o kilku zasadach podczas jego przymierzania. Przede wszystkim, w dobrze dobranym biustonoszu biust  nie może wypływać z przodu i z boku. Należy zwrócić uwagę, by biust nie „wylewał się” górą miseczek lub po ich bokach. Ta zasada ma zastosowanie także w przypadku biustonoszy typu push-up lub nisko wykrojonych. Fiszbiny powinny przylegać do tułowia i okalać całe piersi, jednocześnie nie uciskając i nie deformując ich. Ramiączka, po dokładnym dopasowaniu ich długości, nie powinny ani wrzynać się w ramiona ani z nich ześlizgiwać. Centralna część biustonosza, zwana mostkiem, powinna płasko przylegać do skóry. Jeśli pomiędzy nim a skórą pojawia się odstęp, prawdopodobnie rozmiar miseczek jest zbyt mały.

Kierując się tymi kilkoma zasadami, z łatwością wybierzemy odpowiedni biustonosz Triumph. Pozwoli to cieszyć się wygodą, komfortem a co więcej- doskonałym samopoczuciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here