Leczenie zmian naczyniowych

Zmiany naczyniowe widoczne na skórze są efektem zaburzenia pracy układu krwionośnego. Można je usuwać – warto udać się wtedy go gabinetu medycyny estetycznej.

Pajączki, rozszerzone naczynka, naczyniaki – to zmiany, które mogą być widoczne na twarzy oraz na ciele. Zmiany te można usuwać – zamykanie naczynek możliwe jest dzisiaj w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej.

Skąd biorą się zmiany naczyniowe?

Zmianami naczyniowymi nazywa się różnego rodzaju niedoskonałości, które widoczne są na skórze i powiązane są z układem naczyniowym – krwionośnym. Najczęściej posiadają postać czerwonawych żyłek, punktów, które znajdują się w tkance skórnej.

Są one efektem niewłaściwej pracy naczyń krwionośnych. Dodatkowo, może sprzyjać im również wystawienie skóry na niekorzystne warunki, na przykład znaczne zimno czy gorąco, jako efekt nieprawidłowej pielęgnacji. Często narażone są na nie również osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej, stojącej.

Zmian naczynkowych nie powinno traktować się wyłącznie jako defekt estetyczny – są one wskazaniem do bliższego przyjrzenia się swojemu trybowi życia, ponieważ mogą one świadczyć o poważniejszych problemach naczyniowych.

W jaki sposób można leczyć rozszerzone i popękane naczynka?

Na półkach drogerii można znaleźć wiele różnych preparatów przeznaczonych dla cery naczynkowej. Chociaż mogą one zapobiegać dalszemu pojawianiu się zmian naczyniowych, to jednak nie umożliwiają ich znacznego zmniejszenia.

Gdy zatem celem jest zamykanie naczynek, czyli zmniejszenie lub nawet całkowite zlikwidowanie ich widoczności, konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów.

Aktualnie najskuteczniejsze rezultaty daje skorzystanie z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej, w których dostępne są specjalne procedury laserowe umożliwiające likwidowanie zmian naczyniowych.

Laserowe zamykanie naczynek – szybkie i skuteczne

Zabieg laserowego zamykania naczynek polega na odpowiednim naświetlaniu skóry z defektami naczyniowymi wiązką skoncentrowanego światła laserowego. Dochodzi wtedy do zniszczenia zmiany, co powszechnie nazywane jest zamknięciem naczynka.

Laserowe zamykanie naczynek prowadzone jest zarówno na twarzy, jak również na ciele, na przykład na nogach, gdzie zmiany te widoczne są najczęściej.

Zabiegi laserowe mogą być stosowane na:

  • rozszerzone naczynka
  • pękające „żyłki”
  • drobne pajączki
  • rumień
  • trądzik różowaty
  • naczyniaki jamiste, płaskie

W wielu przypadkach, gdy zmiana jest mniejsza, wystarczy tylko jedna procedura, aby ją usunąć. Gdy naczynka tworzą rozległa sieć lub zmiana ma rozlany kształt, wówczas konieczne może być wykonanie kilku zabiegów dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Jak przebiega laserowe zamykanie naczynek?

Przed zabiegiem zamykania naczynek pacjent bierze udział w konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej – najczęściej z lekarzem dermatologiem, który przeprowadza wtedy kwalifikację do procedury i wyklucza ewentualne przeciwwskazania.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry z makijażu oraz zanieczyszczeń. Następnie pacjent zakłada specjalne osłony na oczy. Miejsce zabiegu pokrywane jest bezbarwnym żelem i lekarz wykonuje zabieg głowicą urządzenia laserowego. W takcie zabiegu może być odczuwane niewielkie pieczenie.

Najczęściej zamykanie naczynek trwa od około 15 do 30 minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

Pacjent biorący udział w zabiegu powinien stosować się następnie do zasad postępowania, które obejmują między innymi zakaz opalania oraz ochronę skóry przed słońcem, właściwą pielęgnację skóry przez wyeliminowanie drażniących kosmetyków.

Podsumowując, gdy pojawia się problem z naczynkami, najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej na laserowe zamykanie naczynek. To dzisiaj najskuteczniejsza, a przy tym najbezpieczniejsza procedura na naczynka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here