Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna często mylona jest z metodą odchudzania, ale jest to modelowanie sylwetki. Odbywa się to poprzez wprowadzanie substancji z użyciem zastrzyków, która powoduje likwidację komórek tłuszczowych. Zabieg ten jest obecnie najnowocześniejszą metodą medycyny estetycznej. Lipoliza może być alternatywą dla bolesnych zabiegów odsysania tłuszczu, ponieważ jest metodą niedrogą, a co najważniejsze najbezpieczniejszą z obecnie dostępnych.

Na czym polega?

Zabieg ten polega na wprowadzeniu przygotowanego roztworu fosfatydylocholiny i deoksycholatu przy pomocy igły i strzykawki. Mieszanina ta podawana jest w tkankę podskórną powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych.

Dla kogo?

Lipoliza sprawdza się u osób z normalną wagą lub niewielką nadwagą. Pomaga w usuwaniu tłuszczu nagromadzonego miejscowo, np. fałdy na plecach, otłuszczenie na udach. Z takich miejsc trudno pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez dietę i ćwiczenia. Zabieg ten nie jest skuteczny dla osób, które mają znaczną nadwagę.

Wskazania

Lipoliza iniekcyjna stosowana jest najczęściej w celu usunięcie tłuszczu z:

  • podbródka i brody,
  • brzucha,
  • boczków,
  • pośladków,
  • bioder,
  • ud,
  • okolicy pach,
  • miejsca nad kolanami,
  • poszczególnych części pleców.

Jak wygląda zabieg?

Na wstępie oznaczane są miejsca, które mają zostać poddane modelowaniu. Przed wykonaniem zabiegu może zostać nałożona maść w wybrane miejsca ze środkiem znieczulającym. Pacjenci dobrze znoszą zabieg, ponieważ stosowane są bardzo cienkie igły w celu ograniczenia dyskomfortu. Po dezynfekcji skóry dokonywane jest wstrzyknięcie roztworu w wyznaczone miejsca. Po podaniu mieszanki pojawić się może zaczerwienienie i uczucie pieczenia, ale szybko to ustępuje.

Po całym zabiegu niewykluczone jest ponowne pojawienie się obrzęku, piekących zaczerwienionych placów lub drobnych krwiaków. Nie trzeba się tym martwić, ponieważ są to typowe symptomy wynikające z rozpadu komórek tłuszczowych. Po skończonym zabiegu nie ma żadnych przeciwwskazań przed powrotem do pełnej aktywności, ale zalecane jest ograniczenie spożywania tłuszczów, które mogłyby obciążyć wątrobę. Lipoliza powtarzana jest mniej więcej 2-3 razy w kilkutygodniowych odstępach. Niekiedy zupełnie wystarczający jest tylko jeden zabieg. Czas trwania całej procedury waha się od 20 do 50 minut.

Po więcej informacji zapraszamy na www.elite.waw.pl/lipoliza-iniekcyjna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here