manicure japoński
fot. pixabay.com

Manicure to ulubiony zabieg większy kobiet. Każda dama lubi mieć zadbane paznokcie, a także lubi robić nimi wrażenie oraz odprężać się podczas robionego na jej pazurkach zabiegu. Na czym polega manicure japoński? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/manicure-japonski-co-to-za-nowosc/

Manicure

To odpowiedź na wiele dolegliwości, które są związane z naszymi paznokciami. Łamliwe, kruche i rozdwajające się paznokcie wyglądają bardzo nieestetycznie, a także stanowią ogromny dyskomfort w codziennym życiu.

Chcąc zadbać o paznokcie należy o je odpowiednio pielęgnować i starać się poradzić sobie ze zniszczonym ich stanem. Tu z pomocą przychodzi sprawdzony sposób, który praktykowany jest przez Japonki.

Manicure japoński polega na intensywnym wcieraniu w płytkę paznokcia zielonej pasty. W paście znajdują się substancje, których zadaniem jest odżywienie paznokci, a także wzmocnienie ich i nadanie im wyjątkowego blasku różowej perły, która jest niczym innym, jak krzemionką z Morza Japońskiego, pyłkiem pszczelim oraz keratyną i witaminą A i E.

Jak przeprowadzić manicure japoński?

Najpierw należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, a więc zmatowić ją pilniczkiem, dzięki czemu odsłoni się kanaliki prowadzące w jej głąb. Wówczas pasta będzie mogła dobrze wniknąć w płytkę paznokcia.

Chcąc zatrzymać pastę w płytce paznokcia należy wcześniej nanieść na płytkę paznokcia oraz dobrze wmasować odpowiedni puder. Cały sęk manicure japońskiego polega na cierpliwym i umiejętnym wcieraniu pasty oraz pudru w jednym kierunku przy pomocy polerek ze skóry jelonka. Do tego zabiegu nie stosuje się żadnych metalowych pilniczków do skracania paznokci, ani też nie wycina się skórek.

Efekt manicure japońskiego jest natychmiastowy! Paznokcie są idealnie gładki i lśniące. Jednakże chcąc zachować długotrwały efekt należy tę kurację powtarzać co najmniej 3-4 razy w odstępach trzy tygodniowych.

Manicure japoński to świetny sposób na regenerację naszych paznokci, bez ingerencji żadnych chemicznych substancji, które mogą zaszkodzić płytkom paznokcia.

Przeczytaj też: http://www.liblu.pl/peeling-enzymatyczny-o-co-chodzi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here