Modne zegarki na każdą kieszeń

0
1166

Szukając modnych dodatków, które podkreślą strój, warto spojrzeć na zegarki. Sporo osób nosi je, ponieważ to praktyczny przedmiot. Ale są też takie, które uważają go za jeden z elementów biżuterii. Na rynku wybór jest tak duży, że można się zastanawiać, co jest teraz modne. Bez wątpienia kultowy zegarek Casio G-Shock zawsze będzie trendy. Jednak są też inne produkty, które warto mieć, aby podkreślić swój wyjątkowy wygląd.

Sportowe czy klasyczne?

Jak wiadomo kultowy zegarek Casio G-Shock to model sportowy. Jednak choćby ta marka ma również dobrze sprzedające się modele o wyglądzie klasycznym. Zastanawiając się, czy chcemy mieć zegarek sportowy, czy klasyczny, warto spojrzeć na swoją szafę. A także przyjrzeć się swojemu stylowi życia. Jeśli często uprawiamy sport, to wiadomo, że przyda nam się czasomierz z możliwością pomiaru sportowych osiągnięć. Gdy nosimy najczęściej eleganckie ubrania, to wtedy najlepiej sprawdzi się jakiś klasyczny zegarek.

Może być też tak, że bardzo podoba nam się G-Shock, ale wcale sportu nie uprawiamy. Nic nie szkodzi! Choć ma sportowy charakter i bardzo wytrzymałą konstrukcję to można go też nosić jak akcesorium modowe. Nawet jeśli będziemy korzystać tylko z opcji sprawdzenia godziny i tak przecież będziemy zadowoleni z posiadania modnego zegarka. Zegarki uznawane za klasyczne mają o wiele mniej funkcji. Ale ich wygląd jest bardziej delikatny. Przez co pasują do różnych stylów ubierania się, a nawet można je nosić do garnituru.

Ile warto wydać na zegarek?

Nie da się ukryć, że markowe zegarki są drogie. Jednak śliczne modele można znaleźć już za kilkaset złotych. Na cenę markowego zegarka składa się nie tylko fakt, że jest to renomowana marka. Także sama technologia produkcji i jakość ostatecznego produktu, jest wliczona w jego koszt. A ponadto niektóre sportowe modele wykorzystują skomplikowane systemy chroniące mechanizm przed wodą czy wstrząsami. Dlatego też niektóre modele zegarków są droższe od innych.

Natomiast ile warto zapłacić to kwestia indywidualna. Obecnie na rynku czasomierzy jest ogromny wybór. Możemy kupić śliczny zegarek za 300 złotych, jak i za 500 zł. Ale są też o wiele droższe modele. Zawsze dobrze jest wybrać czasomierze od znanej marki, która ma dobre opinie. Jak na przykład Casio, które ma wiele różnych linii modelowych.

Na co zwrócić uwagę kupując zegarek?

Bardzo ważne jest to, jak leży na ręce. Pasek może być miększy i lepiej dopasować się do nadgarstka. Natomiast bransoleta może być sztywniejsza, ale po zmniejszeniu, również ma możliwość leżeć idealnie. Istotna jest wielkość samej koperty. Zegarki mają średnio 40 mm tarczę. Ale zdarzają się też większe, jak G-Shock, czy mniejsze. Od szerokości naszego nadgarstka zależy to czy tarcza zegarka będzie dobrze leżeć. Dlatego warto zwracać uwagę właśnie na jego wymiary. A jeśli mamy szerszą rękę, spojrzeć też na długość paska czy bransolety, choć te akcesoria można wymienić na mniejsze lub większe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here