Olejki arganowe do ciała i włosów

0
3033

Olej arganowy zwany „płynnym zlotem Maroka” lub „eliksirem życia” to niezwykle uniwersalny produkt. Z powodzeniem można stosować go do przyrządzania pysznych potraw, a także do pielęgnacji skóry, paznokci i włosów.

Olej arganowy – zastosowanie

Olej arganowy jest niezwykle cenny nie tylko ze względu na swoje wyjątkowe właściwości i mnogość zastosowań, ale także z powodu niedostępności i wyjątkowej rzadkości. Drzewa arganowe rosną jedynie w południowo-zachodnim Maroku, a proces jego wytwarzania jest niezwykle czasochłonny i pracochłonny – pozyskuje się go ręcznie. Mówiąc o oleju arganowym, musimy mieć na uwadze, że na sklepowych półkach można dostać jego spożywczą i kosmetyczną odmianę. Pierwsza z nich wytwarzana jest z prażonych nasion (ma ciemny kolor i bogaty orzechowy aromat), natomiast drugą otrzymuje się z tłoczenia nasion nieprażonych (posiada jasną barwę i lekko kwaskowy zapach).

Skład olejku arganowego

Potwierdzeniem wspaniałych właściwości olejku organowego jest jego skład. Znaleźć można  w nim m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3, omega-6 oraz omega-9, czyli kwas oleinowy) i witaminę E, dzięki której olej ten tak chętnie używany jest w kosmetologii. Dlaczego? To właśnie za sprawą zawartych w niej antyoksydantach procesy starzenia postępują znacznie wolniej. Z kolei wcześniej wymienione nienasycone kwasy tłuszczowe skutecznie regenerują tzw. płaszcz hydrolipidowy naskórka. Ponadto olejek arganowy to vademecum na uporczywy łupież, słabe cebulki włosów oraz rozdwojone końcówki.

Wyjątkowe właściwości i piękny zapach

Gdzie szukać produktów zawierających „eliksir życia”? Wysokiej jakości olejek arganowy w swej ofercie posiada Indigo Nailshttps://www.indigo-nails.com/pl,olejki-arganowe.html. Jeśli zatem regularnie korzystamy z przedłużania paznokci za pomocą lakierów hybrydowych, produkty na bazie oleju z drzewa arganowego będą świetnym dopełnieniem pielęgnacji. Produkty SPA od Indigo Nails prócz prozdrowotnych zalet, dostępne są w różnych kompozycjach zapachowych, takich jak m.in. wanilia, białe piżmo, czarna kawa, czy malina. Dodatkowo olejki arganowe z serii Bling-Bling zawierają rozświetlające drobinki, dzięki którym skóra wygląda zdrowo i niezwykle atrakcyjnie.

Chcesz zadbać o swoją skórę, paznokcie i włosy? Konieczniej dodaj olejek arganowy do swojej kosmetyczki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here