Pielęgnacja twarzy po makijażu - dlaczego warto stawiać na ceramidy

Kluczem do zdrowej i promiennej cery jest zadbanie o jej prawidłową pielęgnację. Bez tego możemy zapomnieć o blasku, zdrowym kolorycie oraz o skórze pozbawionej niedoskonałości. Warto mieć świadomość tego, że szereg czynników wpływa na kondycję naszej skóry. Zalicza się do nich między innymi codziennie wykonywany makijaż. Należy zadbać o to, aby został dobrze zmyty. Jak mogą pomóc nam w tym kosmetyki z ceramidami? Podpowiadamy.

Czym są ceramidy?

Ceramidy stanowią naturalny składnik lipidów skóry. Przez wiele osób nazywane są cementem, który wykazuje działanie jak bariera wodno-lipidowa. Mur, który tworzą chroni przed utratą wody oraz skutecznie poprawia jej wchłanianie.

Jakie funkcje pełnią ceramidy?

Ceramidy do twarzy posiadają szereg dobroczynnych właściwości, dzięki którym coraz śmielej są wybierane przez użytkowniczki z różnymi typami cer. Wśród kluczowych funkcji, jakie pełnią ceramidy wyróżnia się przede wszystkim utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz utworzenie bariery ochronnej skóry, która dobrze radzi sobie z niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi, do których należy np. promieniowanie UV oraz zmiany temperatur spowodowane zmianami pór roku. Kluczowe w działaniu ceramidów jest to, że utrzymują odpowiedni poziom elastyczności warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu procesy starzenia się skóry nie są tak bardzo widoczne. Dla cery trądzikowej kluczowe jest to, że przeciwdziałają nadmiernemu złuszczaniu się martwych komórek naskórka. Niewiele osób zdaje sobie również sprawę z tego, że kosmetyki z ceramidami spowalniają procesy starzenia, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla osób nieco starszych.

Ceramidy w kosmetykach – dlaczego warto na nie stawiać

Obecnie wiele z nas boryka się z problemami skóry, dlatego też kosmetyki z ceramidami bardzo często stosowane są w przypadku kuracji antytrądzikowej wraz z innymi lekami. Szczególnie mocno dedykuje się je dla skóry przesuszonych oraz podrażnionych, które zmagają się ze stanami zapalnymi, przykładem takiego produktu jest np. żel do mycia ciała. Kosmetyki z ceramidami mimo tego, że działają powierzchniowo to uznawane są za jedną z najbardziej skutecznych form walki z niedoskonałościami oraz podrażnieniami cery. Najlepsze efekty stosowania uzyskamy stosując się do zaleceń producenta. Przykładem takiego produktu jest np. żel do mycia twarzy, który jest również świetnym sposobem na to, aby pozbyć się z twarzy wszelkich zanieczyszczeń, również tych, które pochodzą z makijażu. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w pielęgnacji skóry, która zmaga się z niedoskonałościami. Makijaż zostawiony na noc może zapychać pory. Sprawia, że skóra nie może oddychać.

Jak prawidłowo zadbać o cerę po makijażu?

Jeśli chcemy zachować zdrowy wygląd skóry, to konieczne w tym przypadku jest zadbanie o prawidłowo zmyty makijaż. Wiele osób niestety zapomina o tym, że makijaż tak samo, jak inne czynniki zewnętrzne może skutecznie pogarszać stan naszej skóry. Aby się tak nie stało, zadbajmy o jego prawidłowe zmycie, używając w pierwszej kolejności np. mleczka do demakijażu  i olejku do twarzy dedykowanego specjalnemu typowi cery.

Kluczowe jednak okazują się kosmetyki z ceramidami, np. żel do mycia twarzy, bądź balsam, który pomoże nam z przesuszoną cerą po podkładzie i pudrze. Demakijaż jest kluczową kwestią, o którą należy zadbać, aby móc cieszyć się zdrową skórą, która będzie nawilżona i odżywiona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here