Podkład na lato? Zobacz, na jaki produkt się zdecydować!

Latem twoja skóra jest narażona na dość ekstremalne warunki pogodowe. Wysokie temperatury, wilgoć, intensywnie prażące słońce – to wszystko sprawia, że powinnaś nieco zmienić swoje makijażowe techniki. Właśnie dlatego w wakacyjnym okresie warto sięgnąć również po podkłady o odpowiednich właściwościach. Czym kierować się przy wyborze tego kosmetyku na lato? Podpowiadamy.

Podkład to najważniejszy kosmetyk w twojej kolekcji. To przy jego pomocy wyrównujesz koloryt skóry, zakrywasz drobne niedoskonałości i nadajesz skórze promiennego wyglądu. Dlatego więc, nawet gdy żar leje się z nieba, nie powinnaś z niego rezygnować. Pamiętaj jednak, że wysokie temperatury i wilgotność sprzyjają poceniu się skóry, a intensywnie prażące słońce może powodować podrażnienia. Dlatego musisz szczególnie uważnie wybierać podkłady, po które sięgniesz na co dzień.

Ciężkie podkłady kryjące? Nie na lato

Choć mocne krycie i ciężka formuła mogą dobrze wyglądać w makijażu wieczorowym, a także tym wykonywanym w środku zimy – latem te właściwości podkładów zupełnie się nie sprawdzą. Nawet najlepszy kosmetyk dość szybko spłynie lub się rozmaże. A nawet jeśli tak się nie stanie – będzie wyglądał nienaturalnie, wywoła dyskomfort, a w ekstremalnych przypadkach może nawet zapchać i doprowadzić do powstania zaskórników.

Dlatego na lato lepiej wybieraj lżejsze, bardziej subtelne podkłady. Takie, które nie zakrywają zupełnie naturalnej tekstury skóry, a co za tym idzie – nie obciążają jej.

Podkłady rozświetlające – idealne rozwiązanie

Gdy temperatury są wysokie, a skóra jest narażona na przesuszenie, nawet właścicielki cery tłustej czy mieszanej mają mniejsze problemy z nadmiernym wydzielaniem się sebum. A co za tym idzie, mniejsza jest też potrzeba matowienia skóry. W efekcie możesz sięgnąć po znacznie lżejszy podkład rozświetlający. To kosmetyk, który pozostawi cerę promienną, zdrową i naturalną – co sprawi, że będziesz wyglądać młodziej.

Aby stworzyć tzw. efekt dewy skin – a więc idealny na lato „wilgotny” look – możesz sięgnąć np. po rozświetlający podkład mineralny z kolekcji Annabelle Minerals. Jego krótki skład i formuła bogata w rozświetlające drobinki miki to zalety, które odczujesz na swojej skórze.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Latem promieniowanie UV jest najsilniejsze. Jego nadmiar może doprowadzić do poparzenia skóry i innych uszkodzeń, a także przesuszyć cerę. Aby temu zapobiec, w trosce o zdrowie wybieraj podkłady zawierające filtry UV, minimum na poziomie SPF 15. Zabezpieczą cię na co dzień – pozwalając jednocześnie skórze nabrać naturalnej opalenizny.

Kolor podkładu na lato – jak go dobrać?

Latem twoja skóra prawdopodobnie opali się w naturalny sposób – nawet, jeśli nie planujesz smażenia się na leżaku na plaży. Skoro tak, kolor kosmetyku używany w środku zimy może się okazać zbyt jasny. Dlatego na lato możesz wybrać nieco ciemniejszy – o ton czy dwa. Pamiętaj, że wraz z ciemnieniem / jaśnieniem tonu skóry, możesz zacząć mieszać ze sobą dwa kolory podkładów (ciemny i jasny), aby uzyskać idealnie zgodną barwę.

Dobrze dobrany podkład pozwoli ci stworzyć latem naturalny, zdrowy i promienny makijaż, który będzie się idealnie prezentował w słoneczne dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here