gry planszowe

Zabawa i różnego rodzaju rozrywka towarzyszy człowiekowi praktycznie od wieków. Można powiedzieć, że jest to istotny element życia codziennego, ale nie tylko. Gry i inne zabawy świetnie sprawdzają się również podczas uroczystości, imprez ze znajomymi oraz innych okazji. Ich forma zmieniała się na przestrzeni wieków. Na początku gry opierały się na prostych zasadach, nie wymagały też wielu akcesoriów. Zazwyczaj były one wykonywane z naturalnych surowców, na przykład kości lub drewna. Jak widać różnego rodzaju gry na przestrzeni lat wywierały wpływ na życie człowieka.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/wplyw-gier/

Jakie były początki gier planszowych?

W czasach starożytnych królowały gry, do których były wykorzystywane kości. Tego typu elementy, były pochodzenia zwierzęcego, charakteryzowały się kubicznym kształtem. Najczęściej były wykorzystywane podczas gry, w gry zręcznościowe oraz takie, które wymagały od gracza logicznego myślenia. Gry zazwyczaj miały na celu przygotowanie dzieci do życia dorosłego.

Oprócz gier planszowych bardzo popularną formą rozrywki były także różnego rodzaju sporty, tańce, polowania, a nawet walki. Sporą popularnością cieszył się również w tamtych czasach hazard kościany, gracz który przegrał przegrawszy wszystkie swoje oszczędności. Następnie trafiał do niewoli, a następnie był wykorzystywany do walki lub sprzedawany.

A jak wyglądały zabawy w Średniowieczu?

W Średniowieczu popularny stał się hazard, który był wzbogacony o gry karciane. Oprócz tego wiele osób chętnie grało w szachy oraz w zabawy, które wykorzystywały kulki gliniane. Nie bez znaczenie były również imprezy masowe oraz sporty. Świetną rozrywką dla ludzi były turnieje konne, rycerskie, wyścigi oraz zawody strzeleckie. W tym okresie zabawy również były nastawione na przygotowanie dzieci do życia dorosłego. W tamtych czasach dzieci były zmuszone do osiągnięcia dorosłości wcześniej, niż teraz. W średniowieczu dzieci chętnie grały w klasy, berka oraz ciuciubabkę. Ale najbardziej popularne były gry sportowe.

Zobacz też: http://ekolia.pl/adhd-u-dziecka-jakie-objawy-powinny-nas-zaniepokoic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here