3 skuteczne sposoby na gładką cerę bez zmarszczek

Pojawienie się wraz z biegiem czasu na naszej twarzy zmarszczek jest naturalnym procesem, jednak chęć zachowania młodego wyglądu sprawia, że chcemy się ich pozbyć. Sprawdź, co możesz zrobić, by cieszyć się gładką cerą na dłużej!

1.       Masaż i gimnastyka mięśni twarzy.

Jedną z ważniejszych czynności, którą możemy zrobić dla swojej skóry, aby zachować jej zdrowy i młody wygląd, jest codzienny masaż skóry twarzy. Dlaczego? Delikatny masaż poprawia krążenie krwi, z którą to dociera do skóry wiele wartościowych składników i tlen. Wykonywanie tej czynności przyspieszy również regenerację naskórka i wpłynie na uczucie relaksu i odprężenia. Najlepiej jest to robić po nałożeniu kremu do pielęgnacji twarzy, zaczynając od dolnych jej partii, a na skroniach i czole kończąc. Nie bez znaczenia są również ćwiczenia mięśni twarzy, za pomocą których możemy w prosty sposób wymodelować ją i zapobiec odkształceniu jej owalu. Regularna gimnastyka mięśni twarzy zapobiega wiotczeniu skóry i utrwaleniu zmarszczek.

2.       Kosmetyki, które pozwolą zatrzymać czas

Obecnie mamy do dyspozycji szeroki wachlarz kosmetyków do cery borykającej się ze zmarszczkami i pierwszymi oznakami starzenia. Wybieraj kremy o działaniu nawilżającym, regenerującym i odżywczym. Szukaj preparatów, które swój skład i działanie odwzorowują od rozwiązań stosowanych w SPA. Pożądaną właściwością takich produktów jak np. sera czy olejki do twarzy jest również ochrona skóry przed działaniem wolnych rodników, które uszkadzając komórki skóry, prowadzą do większej jej podatności na starzenie się.

3.       Profesjonalne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

Popularnością cieszą się zabiegi z użyciem botuliny, czyli tak zwanego botoksu oraz kwasu hialuronowego czy kolagenu. Zastrzyki z tych substancji pomagają w niwelowaniu zagłębień w skórze, a tym samym działają na zmarszczki. Botulina, czyli jad kiełbasiany, blokuje przepływ impulsu z nerwów do mięśni, przez co unieruchamia niektóre mięśnie mimiczne, uniemożliwiając w ten sposób powstawanie bruzd. Zabiegi tego typu można przeprowadzać na zmarszczki płytkie i głębokie: zarówno na mięśnie twarzy, jak i na dekolt czy szyję. W Polsce zresztą zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością wśród pań. Tendencja ta sprawiła, że można znaleźć wiele miejsc, które go oferują. Profesjonalnych salonów medycyny estetycznej nie brakuje w dużych miastach: i tak botox w Krakowie należy do cieszących się dużym powodzeniem usług.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat botoksu, odwiedź stronę salonu kosmetycznego J’adore Instytut – https://jadoreinstytut.com/botoxazzalure

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here