Kombajny kosmetyczne – czy warto w nie inwestować?

Coraz więcej gabinetów kosmetycznych decyduje się na zakup kombajnu kosmetycznego, zamiast pojedynczych urządzeń, przeznaczonych do różnych zabiegów. Czy rzeczywiście taka inwestycja się opłaca?

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny to urządzenie, które potrafi wykonywać kilka różnych zabiegów kosmetycznych. Mają one różne właściwości. Najczęściej jednak służą do zabiegów: usuwania wszelkich zmian na skórze, masaży relaksujących, próżniowych, wibracyjnych, mezoterapii, drenażu limfatycznego, jonofrezy, i wielu innych. Istnieją takie urządzenia wielofunkcyjne, które wykonują nawet do 30 różnych zabiegów. To sprzęt, który niewątpliwie ułatwi pracę w każdym gabinecie kosmetycznym.

Jakie są zalety kombajnu kosmetycznego?

Pierwszą i zasadniczą zaletą takiego urządzenia jest wielofunkcyjność. Kombajn kosmetyczny zastępuje wiele innych sprzętów, które mieszczą się w gabinecie kosmetycznym. Dzięki temu gabinet może się mieścić w znacznie mniejszej przestrzeni, a wykonywać dokładnie te same zabiegi. Poza tym kombajny należą raczej do sprzętów mało kontuzjogennych. Jeżeli zatem postawimy na sprzęt wysokiej jakości, możemy liczyć na co najmniej kilka lat bezawaryjnej pracy.

Czy kombajny kosmetyczne mają jakieś wady?

Należałoby również przeanalizować, czy taki sprzęt ma jakieś wady. Na pewno warto zauważyć, że jeżeli psuje się kombajn, to praktycznie blokuje nam to pracę całego gabinetu. Poza tym kosmetyczki twierdzą, że wiele z posiadanych przez kombajn funkcji jest kompletnie bezużytecznych. Stawiając na wysokiej jakości sprzęt możemy jednak liczyć na szybką pomoc w jego naprawie. Z kolei dodatkowe funkcje kiedyś mogą się nam przydać.

Czy cena kombajnów kosmetycznych jest zbyt wysoka?

Wiele osób twierdzi też, że cena kombajnów jest zbyt wysoka. Biorąc jednak pod uwagę to, jak poprawiają one wydajność i efektywność pracy w gabinecie kosmetycznym, a także miesięczne obroty takiego gabinetu, należałoby się zastanowić, czy rzeczywiście można stwierdzić, iż są one za drogie. Ich cena oscyluje z reguły na poziomie od 5 do 10 tysięcy złotych. Ostateczna wartość zależy z reguły od liczby funkcji, jakości wyposażenia, a także od kwestii mobilności. Niektóre kombajny kosmetyczne mieszczą się bowiem w formie walizki, którą można ze sobą zabrać w każde dowolne miejsce. To świetne rozwiązanie dla kosmetyczek, które dojeżdżają do klientów. Poza tym, chcąc kupić pojedyncze urządzenia, które spełniają te same funkcje, co nasz kombajn, wydamy zdecydowanie więcej pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here