Bronowanie w rolnictwie

0
3421

Do zabiegów rolniczych wykonywanych w glebie zalicza się na przykład bronowanie. Jest to zabieg, który ma na celu wyrównanie gleby po orce, odchwaszczenie, przykrycie nasion po siewie lub podoranie. Do tego ostatniego zabiegu stosuje się brony talerzowe. Brona talerzowa wyposażona jest w tak zwane talerze, które mają za zadanie cięcie gleby i równocześnie mieszanie jej z resztkami pożniwnymi.

Zakupy bron talerzowych dokonywane są w składach maszyn rolniczych. Brony talerzowe i inne ewoluowały na przestrzeni lat. Kiedyś brona talerzowa wyposażona była jedynie w zwykłe proste talerze. Obecnie elementy te są różnego kształtu, w zależności od przeznaczenia. Brony talerzowej z https://www.lento.pl/brony-talerzowe.html używa się również w celu wyrównania gleby po orce. Zakupy bron talerzowych i innych powinny odbywać się po uprzednim zapoznaniu się z rodzajem asortymentu, jaki prezentuje dany skład.

Obecnie na rynku obserwuje się szeroki wybór urządzeń i maszyn rolniczych. Wszechstronność bron szalenie ułatwia prace polowe. Różnorodność prac, jakie wykonywane są przy pomocy bron jest szalenie przydatna. Pierwsze drewniane brony służyły jedynie do przykrycia nasion niewielką warstwą gleby. Później jej metalowa siostra już nieco zwiększyła zasięg swoich możliwości, służąc również jako narzędzie do przykrycia resztek pożniwnych. Z biegiem dziesięcioleci bronę poklasyfikowano na rodzaje i każda z nich przydzielona jest do odrębnej funkcji. Współczesne rolnictwo bazuje na najnowocześniejszym sprzęcie rolniczym. Dzisiejszy rolnik, jest należycie zorientowany w zakresie potrzeb parku maszynowego, jaki powinien znajdować się w jego gospodarstwie.

Aby wszystkie narzędzia i maszyny rolnicze działały w sposób zadowalający, należy dbać o ich sprawność. Wobec tego czyszczenie i konserwacja, są nieodzowne. W przypadku uszkodzeń, jakie mogą zdarzyć się podczas eksploatacji urządzeń należy zgłosić się do odpowiedniego punktu napraw maszyn rolniczych. Jeśli sprzęt podlega jeszcze gwarancji, wówczas zgłaszamy problem do punktu, w którym dokonaliśmy zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here