Co to jest suchy szampon

Suchy szampon wydaje się oksymoronem, ale nim nie jest – to prawdziwy sposób odświeżenia fryzury na sucho, bez mycia głowy. Jak to możliwe? Wszystko dzięki unikalnemu składowi i sposobowi aplikacji tego kosmetyku!

Jak działa suchy szampon?

Szampon suchy to bardzo drobno zmielony pył o właściwościach absorbancji tłuszczu. Najczęściej wykorzystuje się do tego talk lub skrobię ryżową o konsystencji pudru. Substancja taka jest rozpylana niczym spray bezpośrednio na włosy. Jej cząsteczki osiadają na włosach, ale nie obklejają ich. Są w stanie w ekspresowym tempie wchłonąć nadmiar sebum, przez co fryzura od razu staje się mniej „oklapnięta”, nie świeci nadmiarem łoju, a więc jest bardziej zmatowiona – przez to wydaje się, jakby włosy były świeżo umyte. Co więcej, taki suchy szampon zawiera cząsteczki odżywiające włosy, dodające im sprężystości i poprawiające ich wygląd, oraz substancje zapachowe. Dzięki nim nieświeże włosy mogą stać się przynajmniej na kilkanaście godzin pachnące i ładne. Należy pamiętać, że suchy szampon jest wyjściem awaryjnym – ratuje w sytuacji, gdy nie ma możliwości umycia i wysuszenia włosów, na przykład podczas wielogodzinnej podroży, gdy w domu nastąpi awaria wody czy zwyczajnie – kiedy wyskoczy niespodziewana randka, na którą nie ma czasu nawet się wykąpać. Szampon suchy na krótki czas zastąpi zwykły szampon, ale nie należy go stosować zamiast mycia włosów. Nie ma dla fryzury nic lepszego niż umycie głowy ulubionym szamponem, spłukanie chłodną wodą i nałożenie odżywki.

Dlaczego warto mieć suchy szampon?

Wiele kobiet nosi ten kosmetyk ze sobą w torebce. Przeważnie są to panie, które borykają się z bardzo szybkim przetłuszczaniem włosów i muszą je myć każdego dnia rano. Jeśli zaraz po wyjściu z pracy trafi im się niezapowiedziana impreza, mogą szybko odświeżyć fryzurę i nie czuć się źle bez możliwości przygotowania się na wyjście kąpielą i myciem włosów. Szampon suchy jest idealnym rozwiązaniem na wiele sytuacji – na przykład gdy siedziało się w smażalni ryb i po wyjściu włosy odstręczająco pachną. Aby prawidłowo używać suchego szamponu, należy spryskać sprayem całe włosy i pozostawić go na chwilę, a następnie dokładnie wyczesać nadmiar proszku, aby włosy z tłustych nie stały się dla odmiany siwiejące. Szybkie poprawienie fryzury suchym szamponem pozwoli na ekspresowe odświeżenie i tym samym uratuje honor w wielu sytuacjach, w których trzeba wyglądać i pachnieć nienagannie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here