Dermatologia estetyczna – na co pomoże?

Ostatnio wiele usłyszeć i przeczytać można o dermatologii estetycznej – głównie w Internecie. Klinik zajmujących się tą dziedziną medycyny estetycznej nie brakuje. Zastanawiasz się, w jakich przypadkach dermatologia sobie poradzi? A może już masz upatrzony jakiś konkretny zabieg, który chciałabyś wykonać? W naszym dzisiejszym artykule sprawdzisz, jakimi zabiegami warto działać na konkretne dolegliwości.

Dermatologia estetyczna – w przeciwieństwie do klinicznej – nie polega na tym, by leczyć choroby, lecz by poprawiać wygląd, zdrowie oraz estetykę naszej skóry. Dzięki temu każda z nas może poradzić sobie ze swoimi kompleksami (na przykład na skórze twarzy), odzyskać pewność siebie i wyglądać znacznie lepiej. Pewnie właśnie dlatego coraz więcej Polek decyduje się na wizytę w dobrej klinice dermatologicznej.

A na jakie konkretnie przypadłości skarżą się pacjentki i jakie zabiegi są im wówczas proponowane?

PROBLEM 1: zmarszczki na twarzy

Jeśli zapytamy kobiety w średnim i starszym wieku, jakie mankamenty skóry najbardziej im przeszkadzają i dają się we znaki, w dużej mierze usłyszymy, że zmarszczki. Te wgłębienia, bruzdy i ubytki spowodowane są ubytkami kolagenu i elastyny, a więc składników, które odpowiadają za dobre odżywienie i sprężystość skóry oraz trzymanie jej w ramach odpowiedniego „szkieletu”. Z wiekiem zaczyna ich brakować, toteż pojawiają się załamania (zmarszczki).

zmarszczki na twarzy

Idealnym zabiegiem przeciwzmarszczkowym będzie z pewnością zabieg wypełniający z wykorzystaniem kwasu hialuronowego bądź też toksyny botulinowej.

PROBLEM 2: przebarwienia na skórze

Problem przebarwień na skórze dotyczyć już może nie tylko osób w średnim czy starszym wieku. Plamy, piegi i różnorodne zmiany kolorystyczne występują również u osób młodych. Zazwyczaj stanowią głównie problem natury estetycznej, rzadko mają podłoże chorobowe. Dermatologia estetyczna poradzi sobie również i z nimi.

Do pozbywania się tego typu zmian na skórze używa się głównie terapii laserowej. Laser stopniowo rozjaśnia przebarwienia do tego momentu, aż staną się całkowicie niewidoczne. Co ważne – potrzebnych jest kilka wizyt do osiągnięcia pełnego efektu.

Więcej na temat problemu odbarwień dowiesz się na https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/laser-q-switched/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here