Czym rożni się puder mineralny od zwykłego?

0
5099

Nie każda kobieta ma świadomość, że puder mineralny – wbrew pozorom – znacząco różni się od zwykłego. Wśród nich wymienia się znaczące różnice, które warto poznać.

Substancje chemiczne kontra ich brak

 Puder mineralny, w przeciwieństwie do pudru zwykłego jest stosowany w głównej mierze przez kobiety z cerą wrażliwą, a także skłonną do alergii. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż zwykłe zawierają w swoim składzie substancje chemiczne. Choć niektóre z nich nawilżają skórę lub chronią przed promieniami UV, to jednak są także takie, które ograniczają skórze dostęp do tlenu, bądź wywołują podrażnienia i wysuszają skórę. Jest to podstawowa różnica między, jaka różni podkład mineralny od pudru zwykłego. Jeśli zależy nam na naturalnym składzie, bez szkodliwych dodatków, to zdecydowanie warto zdecydować się na tego typu produkt.

Puder mineralny składa się przede wszystkim z samych substancji naturalnych, np. tlenku cynku i tlenku żelaza. Składniki w nim zawarte doskonale chronią przed bakteriami i promieniami UV, a także poprawiają koloryt skóry, a jednocześnie nie zawierają żadnych substancji drażniących. Wysokiej jakości puder mineralny w kilku odcieniach można znaleźć pod tym linkiem:  https://bikormakeup.com/pl/make-up/pudry-compact-powder-oslo. Ten niezwykły produkt to rozwiązanie 3w1. Produkt jest jednocześnie podkładem, korektorem, jak i klasycznym pudrem. Jest wielofunkcyjny i pozwala zaoszczędzić miejsce w kosmetyczce, co jest szczególnie ważne dla kobiet, które nie mają wiele miejsca na kosmetyki lub często podróżują. Puder ten daje krycie niczym podkład, a także może być używany jak sypki puder do wykańczania makijaży. Nie tylko zakrywa niedoskonałości naszej skóry, ale także nawilża naszą cerę i pomaga zachować jej zdrowy wygląd.

Kilka czy jeden rodzaj?

 Pudry zwykłe są zazwyczaj dobierane względem koloru skóry, rodzaju cery i efektu, jaki chcemy uzyskać. Podkład mineralny z kolei jest stosowany do każdego typu cery. Doskonale potrafi kryć niedoskonałości, bez względu na zbyt matową, czy też zbyt tłustą, a także różnorodny koloryt skóry. Kosmetyki te można więc bez trudu, w niektórych przypadkach, stosować samodzielnie. Tak jak zostało wspomniane wyżej – warto wybrać produkt 3w1, który jest wielofunkcyjny i wygodny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here