Postaw na dobre przyrządy do makijażu

Wykonanie makijażu wymaga nie tylko zaopatrzenia się w odpowiednie kosmetyki. Oczywiście ważny jest dobrze dobrany podkład, puder baza pod makijaż, tusz do rzęs czy szminka – wszystkie one musza odpowiadać Twoim potrzebom, a przede wszystkim skóry i cery. Warto pomyśleć o odpowiednich przyborach, które pomogą wykonać doskonały make up. Są to zarówno pędzelki do makijażu, a także przybory do nakładania fluidu, takie jak gąbeczki. To ważna część wykonywania make upu, gdyż wymaga dokładnego rozprowadzenia fluidu. Obecnie na rynku bardzo modne są pędzle firmy Hakuro, które zapewniają profesjonalny look. Stosowane są w przygotowaniu dokładnych makijaży na sesjach fotograficznych czy na wyjątkowe, wieczorowe wyjścia. Pozwalają osiągnąć bardzo precyzyjny efekt i dokładnie rozprowadzić kosmetyk na skórze. Ale pędzelki to nie wszystko. Warto zainwestować w paletkę do makijażu, oraz coś co ułatwi nam nakładanie fluidu. Wiele pań, właściwie większość preferuje rozprowadzanie podkładu opuszkami palców. Ale i tak często wykonywane jest to błędnie, gdyż naciągając skórę generujemy kolejne zmarszczki. A tego przecież nie potrzebujemy, prawda? Z tego wynika, że niezwykle istotny jest przyrząd, który ułatwi nam zastosowanie fluidu.

Gąbka do makijażu – czy to dobry wybór?

I to taką, która spełni twoje oczekiwania. A to wcale nie jest proste. Oczywiście, taka gąbeczka bardzo ułatwia nakładanie fluidu, ale wymaga odpowiedniego czyszczenia i dbania o jej higienę. Wiele z was pewnie właśnie ten aspekt zniechęca. Warto jednak zastanowić się, czy nie warto poświęcić trochę czasu, aby uzyskać doskonały efekt krycia niedoskonałości i gładką skórę twarzy. Sama oceń, czy gąbka do makijażu to faktycznie najlepsza opcja, bowiem plusów i minusów jest niemalże tyle samo. Warto podkreślić, że podkłady płynne właśnie najwygodniej nakłada się opuszkami palców. Dzięki temu do trudnych miejsc dotrzemy dużo łatwiej, szczególnie wtedy gdy są one nieosiągalne dla gąbki. Poza tym unikamy smug. Pewnie tego nie wiesz, ale fluid ogrzewa się w palcach, a to znacznie ułatwia jego rozprowadzanie, gdyż podkład lepiej stapia się ze skórą. Warto wiedzieć, że umiejętne stosowanie gąbeczki do makijażu wymaga wiedzy oraz wprawy i doświadczenia. Koniecznie należy wybrać odpowiednią, czyli w zależności od naszej cery. A na rynku dostępne są opcje: z widocznymi porami, o sprężystej strukturze, którą łatwo wyginać. Jeśli stawiasz na wygodę, to najlepsze będą te w kształcie kształt trójkąta z zaostrzonymi końcami, co pozwala na łatwą aplikację podkładu przy nosie i pod oczami. Niezależnie od tego czy nakładasz fluid opuszkami czy gąbką, to musisz pamiętać, że jego duża ilość podkreśla zmarszczki, a nie je ukrywa. Nakładanie dużej ilości fluidu podkreśla zmarszczki.

Znasz już plusy i minusy stosowania gąbki do makijażu, więc możesz zdecydować samodzielnie. Na pewno jest opcją bardzo higieniczną, ale wymaga dbałości. Jednak przy wprawie możesz osiągnąć doskonały efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here