Jak dbać o skórę na całym ciele z kosmetykami Bielenda?

0
2031

Dobra pielęgnacja skóry — w tym ochrona przed słońcem i delikatne oczyszczanie — może zachować zdrową i promienną skórę bez niedoskonałości na bardzo długi czas. Jednak dbanie o dobrą kondycję skóry całego ciała wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Nie masz czasu na intensywną pielęgnację skóry? Nadal możesz się rozpieszczać, opanowując podstawy. Dobra pielęgnacja skóry i zdrowy styl życia mogą pomóc opóźnić naturalne starzenie się i zapobiec różnym problemom skórnym. Zacznij też od stosowania kosmetyków marki Bielenda, które będą pielęgnować i dbać o promienność skóry całego ciała.

Chroń się przed słońcem

Jednym z najważniejszych sposobów pielęgnacji skóry jest ochrona przed słońcem. Długotrwałe przebywanie na słońcu może powodować zmarszczki, plamy starcze i inne problemy skórne — a także zwiększać ryzyko raka skóry. Używaj kremu z filtrem o szerokim spektrum i SPF co najmniej 15. Nałóż go obficie i ponownie nakładaj co dwie godziny — lub częściej, jeśli pływasz lub się pocisz. Unikaj słońca między godziną 10 a 16, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze.

Delikatnie pielęgnuj skórę z kosmetykami Bielenda

Codzienne oczyszczanie i golenie może mieć negatywny wpływ na skórę. Gorąca woda i długie prysznice lub kąpiele usuwają przydatne tłuszcze ze skóry. Ogranicz czas kąpieli lub prysznica i używaj raczej ciepłej niż gorącej wody. Silne mydła i detergenty mogą usuwać naturalną barierę ze skóry. Zamiast tego wybierz łagodne środki czyszczące od marki Bielenda. Aby chronić i natłuszczać skórę, przed goleniem nałóż krem, balsam lub żel do golenia. Jeśli Twoja skóra jest sucha, użyj kremu nawilżającego, który pasuje do Twojego typu skóry. Do codziennej pielęgnacji rozważ też krem ​​nawilżający zawierający SPF.

Oprócz doboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji zadbaj o zdrowie i stres

Nie pal. Palenie sprawia, że ​​Twoja skóra wygląda na starszą i przyczynia się do powstawania zmarszczek. Palenie zwęża drobne naczynia krwionośne w najbardziej zewnętrznych warstwach skóry, co zmniejsza przepływ krwi i sprawia, że ​​skóra staje się papierowa. Palenie niszczy również kolagen i elastynę — włókna, które zapewniają skórze siłę i elastyczność. Zarządzaj też stresem. Niekontrolowany stres może zwiększyć wrażliwość skóry i wywołać wypryski i inne problemy skórne. Wysypiaj się, ustal rozsądne granice i bądź asertywna, ograniczaj listę rzeczy do zrobienia na ostatnią chwilę i znajdź czas na to, co lubisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here