catering dietetyczny

Catering dietetyczny to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu i możliwości na samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków. Jednak tak naprawdę powody, dla których coraz chętniej korzystamy z diet pudełkowych, są różne. Dzięki zdrowej diety (diety pudełkowej) możemy poprawić swoją sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy i poczuć się lepiej. Catering dietetyczny polega na dostarczaniu zdrowych, zbilansowanych posiłków dziennie. Nie można jednak pominąć możliwych wad cateringu – np. świeżości produktów w okresie letnim. Czy warto korzystać z usług cateringu dietetycznego latem?

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to usługa, która obejmuje dzienne wyżywienie dostarczane do domu lub miejsca pracy przez firmę zajmującą się przygotowywaniem tego typu posiłków. Codzienne posiłki otrzymujemy w pojemnikach pod wyznaczony adres (np. miejsce zamieszkania lub do pracy). Zazwyczaj otrzymane posiłki musimy podgrzać, jednak wciąż jest to znacznie łatwiejsze niż samodzielne przygotowywanie posiłków. Kiedy decydujemy się na współpracę z firmą cateringową, każdego dnia otrzymujemy różne dania, dlatego dieta pudełkowa nie jest monotonna. Można zamówić różne rodzaje diet, które oferuje catering dietetyczny Chorzów – np. dietę odchudzającą, dietę bez węglowodanów, dietę bez laktozy lub dietę sportową. Przed rozpoczęciem współpracy klienci mogą także zdecydować, ile posiłków i kalorii ma się znajdować w diecie.

Czy dieta pudełkowa w okresie letnim jest optymalnym rozwiązaniem?

Popyt na catering dietetyczny rośnie w bardzo szybkim tempie. W związku z tym klienci mogą wybierać spośród coraz większej liczby firm cateringowych. Planując zamówienie takiej diety w okresie letnim, warto sprawdzić nie tylko jej cenę, czy skład lub kaloryczność potraw, ale również zastanowić się nad tym, czy na pewno będzie bezpieczna. Praca cateringu dietetycznego wymaga, by zestawy posiłków przygotowywane były dzień wcześniej – po przygotowaniu są one hermetycznie pakowane i trafiają do chłodni, w nocy zaś są dostarczane klientom prosto pod drzwi, gdzie czekają na odbiór.  Dostawcy zazwyczaj przywożą je z samego rana. Transport produktów jest bezpieczny, ponieważ zestawy posiłków rozwożone są za pomocą specjalistycznych samochodów chłodniczych, co sprawia, że nawet w okresie letnim warto korzystać z usług cateringu. Jeżeli jednak chcemy się upewnić, że produkty będą pierwszej świeżości, możemy poprosić, aby posiłki były dostarczane w opakowaniu termicznym, które lepiej utrzymuje niską temperaturę jedzenia i chroni je przed promieniami słonecznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here