Kołdra z pierzem

W polskim klimacie przez zdecydowaną większość roku w łóżku goszczą kołdry, które tylko przy największych upałach są zamieniane na cienkie prześcieradła lub koce. Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru kołdry jest wypełnienie, które ma istotny wpływ m.in. na wagę, wytrzymałość i sprężystość produktu. Dowiedz się więcej o kołdrach z puchem, pierzem oraz poliestrem silikonowanym.

Tradycyjna kołdra z pierza

Wiele osób nadal pozostaje wiernych ponadczasowej kołdrze z naturalnego pierza. Takie modele często kojarzą się z dzieciństwem u babci, która zawsze miała przygotowane w szafie ciężkie pierzyny dla gości. Współczesne kołdry z wypełnieniem z pierza ze strony https://nyks.pl/ mogą zaskoczyć swoją lekkością, za którą stoi mieszanka naturalnych piórek półpuchowych, piórek podskubowych i pierza.

Klasyczne kołdry z pierza są ciepłe, choć jednocześnie nie mogą pochwalić się najlepszymi właściwościami izolacyjnymi. Ich sporą zaletą jest natomiast higroskopijność, czyli zdolność do wchłaniania wilgoci np. będącej wynikiem pocenia się. Ponadto kołdry z wypełnieniem z pierza są dość tanie, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Powinny ich natomiast unikać osoby ze stwierdzoną alergią na pierze.

Lekka kołdra puchowa

Kołdry z pierza w ostatnich latach zeszły nieco na drugi plan ze względu na pojawienie się modeli puchowych. Produkty z puchem gęsi lub kaczek są nieco droższe, mają jednak znacznie więcej zalet. Są lżejsze i bardziej sprężyste od wersji z pierzem, chronią przed chłodem, pozwalają skórze oddychać i świetnie odprowadzają wilgoć. Ponadto wyróżniają się wytrzymałością i mogą posłużyć naprawdę wiele lat.

Ze względu na obecność naturalnego puchu mogą powodować uczulenie. Co ciekawe, w ofercie sklepu Nyks pojawiły się ekskluzywne modele z puchem uszlachetnionym w ramach specjalnych procesów technologicznych. Dodatkowo dzięki kasetonowej budowie ograniczona jest możliwość przemieszczania się puchu, co pozwoli zachować estetyczny wygląd kołdry przez dłuższy czas. Naturalne wypełnienie sprawdzi się o każdej porze roku.

Antyalergiczna kołdra z poliestru silikonowanego

Uczulenie na pierze i puch gęsi lub kaczek jest dość często spotykane, dlatego na rynku pojawiły się specjalne kołdry dedykowane alergikom. W sklepie Nyks takie modele są wypełnione w 100% poliestrem silikonowanym, który świetnie imituje naturalny puch. Kołdry antyalergiczne dodatkowo nie gromadzą kurzu, pleśni i roztoczy, co może znacząco poprawić jakość snu nie tylko w przypadku alergików.

Wbrew pozorom sztuczne wypełnienie jest bezpieczne dla organizmu i nadaje się nawet do kołder dla dzieci. Sporą zaletą poliestru silikonowanego jest możliwość prania kołdry nawet w wysokich temperaturach, co pozwala na pozbycie się groźnych bakterii i wirusów. Jednocześnie takie produkty nie tracą kształtu, a także wyróżniają się sprężystością i lekkością. Ponadto zapewniają dobre warunki termiczne i przewiewność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here