Zadbaj o swoją skórę

Odpowiednie wykonanie makijażu nie wiąże się tylko z doborem kosmetyków i akcesoriów do jego wykonania. Warto postawić jednak na odpowiednią pielęgnację skóry, a wtedy make up będzie trwalszy i świeższy. Ty sama najlepiej znasz potrzeby swojej skóry. Zastanów się zatem, czy nie warto przed wykonaniem makijażu użyć odpowiedniego kremu. Jego wybór zależy od tego jaki typ cery posiadasz, czy zmagasz się z niedoskonałościami oraz jakimi. To istotne aspekty, gdyż naszym założeniem jest pomoc skórze, a nie jest zaszkodzenie. Czasami odpowiednie nawilżenie, może okazać się zbawienne, przy nakładaniu fluidu lub konturowaniu twarzy bronzerem. Zbyt sucha, albo nawet świecąca skóra mogą popsuć efekt skrzętnie zaplanowanego i wykonane makijażu. Dlatego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja i zakup dobrego kremu. Jeśli zadbasz o swoją skórę, to ona na pewno Ci się odwdzięczy pięknym wyglądem i doskonała cerą. Skoro nawiązaliśmy do kremu pod makijaż, to zapoznaj się z naszym wyborem. Przemyśl, jaki typ kremu najlepiej odpowiada potrzebom Twojej cery i koniecznie go zakup.

Najlepszy krem pod makijaż

To taki, który doskonale rozumie potrzeby skóry i je wypełnia. To niemalże warunek wykonania perfekcyjnego makijażu. Jeśli jeszcze nie wierzysz to zwróć uwagę na kilka zależności. Gdy cera jest mieszana albo tłusta to należy wybierać lekki krem, gdyż te potrzebują nawilżenia. W przypadku gdy cera za mocno się błyszczy to warto postawić na matujący kosmetyk. Pomimo tego nawilżaj skórę codziennie, najlepiej na wieczór. Z jasnej przyczyny – aby powstrzymać nadmierne wytwarzanie sebum. Jeśli posiadasz przebarwienia, to jest również krem dla Ciebie. Pielęgnuj codziennie skórę z zastosowaniem kremu z filtrem. To nie żart! W zależności od pory roku, latem powinnaś stosować krem z filtrem 50 do twarzy pod makijaż. Z kolei zimą, gdy dominują  pochmurne dni wystarczy filtr 35. Warto podkreślić, że kolorowe kosmetyki, nawet z filtrem nie dają identycznej ochrony, takiej jaką zapewnia krem przeciwsłoneczny. Jest to jednak dygresja. Z kolei inny krem wybierzesz, gdy masz cerę bardzo suchą, ale też wrażliwą. Dobór preparatu wymaga dostosowania się do panującej pogody. Taka skóra niedobrze radzi sobie przy dużych morzach, ale i nadmiernym upale. Poleca się zatem odżywczy krem pod makijaż w okresie zimowym, szczególnie dla posiadaczek takiej cery. A co latem? Oczywiście krem z filtrem. Warto także wskazać, co jeśli posiadasz wyjątkowo problematyczną skórę? Zmagasz się z trądzikiem, w dodatku Twoja skóra jest mieszana i tłusta? Koniecznie postaw na lekkie i matujące kremiki, ale przede wszystkim antybakteryjne. To bardzo ważne przy szczególnej skłonności do wyprysków.

Jak widzisz można doskonale zadbać o twarz, a także stworzyć bardzo dobrą podstawę do wykonywania trwałego, profesjonalnego makijażu. Możecie nam wierzyć, że to zdecydowania ułatwia, chociażby nakładanie podkładu, czy konturowanie twarzy. Dlatego wybierz już teraz odpowiedni krem pod makijaż i ciesz się wspaniałym rezultatem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here