Tak też nauczyć się wykonywać makijaż

Ostatnio bardzo modne są wszystkie możliwe blogi, czy tutoriale, gdzie możemy przyjrzeć się w jaki sposób poprawnie wykonać makijaż. A opcji jest wiele. Nauczymy się konturować twarz, malować brwi, wykonywać makijaże wieczorowe, codzienne, na Halloween, rodzinne spotkanie, albo konkretne, np. smoky eyes czy kreski. Tak naprawdę na podstawie efektu jaki uzyska mentorka na filmiku, możesz ocenić jej umiejętności i to czy wykonałaś makijaż dobrze. Ostatnio panuje moda na nauczanie tej trudnej, ale przydatnej sztuki przez znane postacie. Swoje techniki pokazują takie wyjątkowe gwiazdy jak: Rihanna, Kim Kardashian, czy znane modelki Victoria’s Secret. Chcemy wyglądać pięknie i upodabniać się na ideałów piękna. W Internecie wystarczy wpisać wybraną frazę, która dotyczy szkolenia czy nauki, np. przyklejania rzęs czy malowania ust w stylu ombre. Na wszystko znajdziemy odpowiedź. Niektóre z nas jednak wolą udać się do profesjonalisty. Bardzo trudno odtworzyć sztukę makijażu biernie patrząc na to, co dzieje się na filmiku. Oczywiście, są to cenne wskazówki, o ile masz talent i dotąd radziłaś sobie z wykonywaniem makijażu. Niektóre z nas są bardziej wymagającymi uczennicami, a same wskazówki nie wystarczą. Wbrew pozorom nie trzeba skończyć Akademii Sztuk Pięknych lub mieć artystycznej duszy, aby wykonywać doskonały makijaż. Inaczej droga do perfekcji w tym fachu wygląda, jeśli jesteś kosmetyczką lub uczysz się zawodu. Co jednak, jeśli chciałabyś dla swoich potrzeb poznać określone tajniki. Przyda Ci się to, szczególnie jeśli często wychodzisz na imprezy, uczestniczysz w bankietach, albo zwyczajnie lubisz na co dzień prezentować się bardzo dobrze. Są bowiem różne rodzaje makijażu, a każdego możesz się nauczyć.

Wybierz się na kurs makijażu

Czemu nie? Jeśli masz trochę wolnych środków, to możesz zapoznać się z ofertami kursów wizażu i makijażu. Jest ich zapewne bardzo dużo, ale miej na uwadze, że czasami cena nie idzie w parze z jakością proponowanych usług. Po pierwsze, zacznij szukać. Mały research to podstawa. Tym bardziej, że możesz poznać opinie innych uczestniczek takiego kursu. Zwróć tez uwagę na opcje cenowe oraz oferowane godziny. Zapisz się do odpowiedniej grupy. Być może przyda Ci się tylko kilka godzin. Każda z nas potrzebuje innej ilości czasu na naukę.

Kursy łączą ze sobą praktykę i teorię. Musisz wiedzieć jakie są podstawy wykonywania określonego makijażu zanim przystąpisz do działania. Poznajesz takie aspekty jak: higiena pracy, sprzęt, a nawet kufer wizażystki. Dowiesz się czym jest analiza kolorystyczna, teoria barw, poznasz szczegóły budowy i codziennej pielęgnacji skóry. Dowiesz się na czym polega projektowanie makijażu, modelowanie twarzy. Najciekawszym elementem kursu jest nauka określonych rodzajów makijażu, taki jak wieczorowy, tzw. make no make up, czy też biznesowy, makijaż kontrastowy, fotograficzny, ślubny, weselny lub glamour. Warto zatem zapisać się na taki kurs, chociażby dla samej siebie lub nawet z koleżanką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here