Nie bagatelizuj brwi

Brwi to bardzo istotny element twarzy. Mogą być cienkie, krzaczaste, grubsze, półokrągłe itd. Tak czy inaczej, ogromne znaczenie dla całej twarzy ma odpowiedni łuk, grubość i długość. Ważne, aby te trzy elementy zostały dobrze zsynchronizowane z kształtem twarzy. Brwi stanowią o odbiorze całości, oczu, a nawet nosa. Ostatnimi czasy dobrze podkreślone brwi to prawdziwy trend. Można wykonać makijaż permanentny, który zapewni idealny kształt brwi i efekt na wiele lat. Są obecnie określone trendy, takie jak grubsze brwi, mocno zarysowane i koloryzowane w stylu ombre. Te ostatnie polegają na tym, że od wewnętrznej strony brwi są jaśniejsze, a ściemniają się w stronę zewnętrznej strony. To prawdziwy hit i nic nie wskazuje na to, aby miało się cokolwiek zmienić. Warto wiedzieć, na jakie brwi możesz się zdecydować w zależności od określonego kształtu twarzy. Dowiedz się jak dokonać słusznego wyboru, a na pewno będziesz wyglądała doskonale.

Dobierz brwi do kształtu twarzy

Jeżeli masz owalną twarz to postaw na lekko wygięty łuk. Ponadto zapuść brwi, tak aby przyciągały uwagę właśnie Twoje oczy. Poza tym pomogą one nieznacznie spłaszczyć twarz. Dobór koloru zależy już od Twojego koloru włosów i karnacji. Jako blondynka odpuść sobie mocno ciemny odcień, bo nie będziesz wyglądała naturalnie. Postaw na odcienie blondu, nawet tego ciemnego. Okrągła twarz potrzebuje z kolei mocno zarysowanego łuku brwiowego co doda mu ostrości. Łuk musi być dość mocno osadzony. Kwadratowa twarz potrzebuje podkreślonego, zaakcentowanego łuku brwiowego, tak aby buzia wydawała się węższa i mniej ,,kwadraciasta”. Pamiętaj, że w raz z mocniejszą i bardziej kościstą żuchwą, tym większe wygięcie brwi. Należy dodatkowo mocno zaznaczyć szczyt brwi.

Jest również twarz w stylu serca, tzn. trójkątna. W tym przypadku warto postawić na miękkie jak i zaokrąglone łuki brwi, co ma zmiękczyć ostre rysy twarzy. Niektóre z was mają podłużną twarz, którą najlepiej dopełnić długim łukiem brwiowym. Pozwoli to na uzyskanie optycznego wrażenia, ze twarz jest pełniejsza.

Jak sama widzisz, wystarczy znać pewne sztuczki, aby uczynić twarz znacznie ,,zgrabniejszą”. Jeśli masz określone kompleksy, to pamiętaj, że przy zastosowaniu odpowiedniej regulacji brwi, możesz wiele zyskać. Jeśli do tej pory mocno depilowałaś brwi, to najlepiej będzie jeśli przeczekasz określony czas i zapuścisz włoski. Nie sama regulacja, ale kolor ma duże znaczenie. Jeśli nie preferujesz henny to powinnaś pomyśleć o wykonywaniu samodzielnego makijażu. Zainwestuj w odpowiedni kolor konturówki oraz pędzelek i cienie do brwi. Możesz osiągnąć tym samym efekt ombre, tak pożądany w tym sezonie. Pamiętaj aby przed wykonaniem makijażu brwi, ten rejon wysmarować fluidem lub korektorem. Da to podstawę do dokładniejszego zarysowania rejonu brwi. Możesz wykorzystać także delikatnie powierzchnię poza włoskami. Wystarczy trochę wprawy i możesz wyglądać bardzo dobrze. Masz wątpliwości to obejrzyj tutorial na You Tubie i poznaj wszystkie tajniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here