Inspiracje sprzed lat

Jeśli interesujesz się modą i wizażem, to na pewno lubisz zaglądać po inspiracje sprzed wielu lat. A trendy bardzo intensywnie się zmieniały i co jakiś czas pojawiały się na nowo, tyle że w bardziej stylowej lub nowoczesnej wersji. Tak jak ostatnio sięgamy po makijaż w stylu lat osiemdziesiątych zdecydowanie dowodzi, że dekady temu także można szukać inspiracji. Wspomniane lata osiemdziesiąte cechowały się wyjątkowym kiczem w trendach makijażowych, a obecnie zaczynają się przeobrażać i stawać modne. Lubimy sięgać po to co było, dodawać temu nutkę nowoczesności i stosować jako wyjątkową stylizację. Takie przekonania funkcjonują zarówno w modzie, jak i wizażu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksperymentować ze stylizacjami i poszukiwać własnego stylu właśnie w trendach sprzed wielu lat. Niektóre bardzo stylowe, a niektóre mniej – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak obecnie panująca moda nawiązuje wręcz do innych epok. Musiałabyś sięgnąć po archiwalne materiały: filmy i zdjęcia, by przekonać się, że zataczamy koło.

Makijaż z magicznych lat dwudziestych

Pewnie znasz określone epoki i wiesz, co dominowało wówczas. Nie tylko były to burzliwe czasy w kontekście historycznym i politycznym. Takie rozważania zostawmy politologom i historykom. Okazuje się, że były to czasy wyjątkowej mody i trendów w makijażu. Jeśli chciałabyś prezentować się klasycznie, stylowo i pięknie to warto zapoznać się z tym, jak wygląda makijaż z lat dwudziestych. Na pewno przypadnie Ci do gustu, bo jest glamour. Jeśli czujesz się taka, to coś właśnie dla Ciebie!

Nie bez powodu określa się ta konkretną epokę magiczną. Gdy zakończyła się I Wojna Światowa zaczęto stawiać na nieco więcej zabawy, zważano na stylizacje, modowe trendy, a nawet rozwinęła się kultura i sztuka. Był to pewnego rodzaju bunt, przeciwko temu co panowało na świecie – czyli trudnej sytuacji życiowej i politycznej całych społeczeństw. Kobiety poczuły silną niezależność i chciały t podkreślać w swoich stylizacjach. Królowała stylowa czerń, czyli tzw. mała czarna i stylizacje Coco Chanel, która na zawsze odmieniła świat mody. Tweedowe kostiumy i eleganckie stylizacje zdominowały ulice. Kobiety zaczęły wyrażać się poprzez makijaż i fryzury. Pojawiły się mocno podkreślone usta w stylowej czerwieni, a nawet burgundzie. Co ciekawe, makijaż był wykonywany wprost proporcjonalnie odwrotnie do włosów oraz ubioru. Nastały czasy wyrazistego make upu, który przybrał na formie i mocnym makijażu. Kobiety podkreślały swoje rysy twarzy, co nadawało im nieco męskich cech. Dlatego to makijaż dla silnych, niezależnych, ale i pewnych kobiet. W latach dwudziestych tego typu trendy panowały wśród aktorek teatralnych, a nawet kurtyzan. Przejęły go jednak panie w swoich codziennych stylizacjach i uczyniły jeszcze bardziej eleganckim. Wystarczyło podkreślić mocno usta i oczy, najlepiej stylową kreską. Sztuką jest wyraziste spojrzenie i dobrze podkreślone usta, a przy tym gładka, wypudrowana twarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here