Makijaż wymaga praktyki

Każdy z elementów twarzy wymaga skupienia, szczególnie kiedy wykonujesz makijaż. Oczywiste, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Jeśli jednak zakładamy, że znasz potrzeby swojej cery i odpowiednio dbasz o jej pielęgnację. Warto wiedzieć, jak wykonywać makijaż oczu, ust czy brwi tak, aby wyglądać doskonale. Każdy z tych elementów w odpowiednim wydaniu spaja całość. Dlatego warto wiedzieć, jak wykonywać makijaż z naciskiem na dopracowanie zarówno ust, oczu jak i brwi. Musisz wiedzieć, że dobrze wykonany make up wymaga czasem cierpliwości i praktyki. Jeśli tylko zadbasz o określone detale, to krok po kroku zapewnisz sobie doskonały makijaż.

Makijaż krok po kroku

Zarówno usta jak i makijaż oczu to dwa najważniejsze elementy w wykonywaniu makijażu. Oczywiście istotny jest odpowiedni podkład na twarzy, który stanowi doskonałe tło dla omawianych dwóch aspektów. Zacznijmy od ust. Jeśli nakładasz podkład, to przypudruj również usta. Wybierz odpowiedni kolor konturówki do ust, który odpowiada szmince. Załóżmy, że dobierasz klasyczną czerwień. Wówczas odcień konturówki powinien być o ton jaśniejszy od szminki. Służy ona podkreśleniu idealnego kształtu ust, ale przede wszystkim pozwala ,,utrzymać pomadkę w ryzach”. Popracuj nad równomiernym konturem ust
i wydobądź z nich piękny kształt. Następnie pomaluj dokładnie usta w granicach linii. Możesz także optycznie powiększyć usta nakładając na ich środek (zarówno górnej wardze jak i dolnej) nieco bezbarwnego błyszczyka. Tym samym optycznie je powiększysz i sprawisz, że będą wyglądać ponętnie. Warto postawić na płynne szminki, a szczególnie te mające trwałe właściwości. Obecnie jest bardzo modny cielisty odcień, a na pewno wszystkie możliwe matowe wersje: róż, fiolet, bordo, a nawet brąz.

Z kolei jeśli planujesz makijaż oczu to najpierw dokładnie oczyść okolice powiek, same powieki, a także rzęsy. Co istotne, nie pudruj tego rejonu. Zacznij od kremu utrwalającego makijaż. Gdy dobrze się wchłonie nałóż cienie do powiek. Zaczynaj nakładać od zewnętrznej strony oka w zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Kieruj się do wewnętrznej części. Pamiętaj, aby cień nakładać odpowiednim pędzelkiem, a ciemniejsze kolory tylko po zewnętrznej stronie. Jasne odcienie powinny zdobić partie bliżej nosa. Nakładaj je jako ostatnie. Jeśli chcesz uzyskać efekt kociego spojrzenia to weź eyeliner i zacznij malować cieniutką kreskę zaczynając od wewnętrznej części oka i malując przy nasadzie rzęs. To jak długą kreskę wykonasz zależy od stylu makijażu, czyli okoliczności. Możesz wybrać cienie z drobinkami złota lub srebra jeśli tylko planujesz wieczorowe wyjście. Makijaż zwiększysz odpowiednim tuszowaniem rzęs. Zanim to uczynisz pomyśl o przyklejeniu sztucznych kępek albo całych rzęs na pasku. Wówczas, kreskę eyelinerem wykonujemy na samym końcu, aby zniwelować widoczny niekiedy klej. Na końcu zamknij oczy i z odległości dwudziestu centymetrów użyj utrwalacza do makijażu. Zapewnisz sobie długotrwały efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here