Możesz uwodzić spojrzeniem!

Nie bez powodu ktoś kiedyś stwierdzić, że oczy są zwierciadłem duszy. Miał sporo racji. Spojrzeniem można przeszywać, zachwycić, akcentować zadowolenie lub nie. W spojrzeniu można się zakochać. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o oczy i je odpowiednio pielęgnować. W dobie XXI wieku, w pogodni za pieniędzmi i pracą nadwyrężamy wzrok, chodzimy przemęczeni. Czy takim spojrzeniem można uwodzić? No cóż, co najwyżej wzbudzić litość i narazić się na pytania o niepokojący stan zdrowia. Tak czy inaczej należy dbać o spojrzenie. Pielęgnacja może obejmować kropelki do oczu, a także całą sferę wokół oka. Przydadzą się płatki nasączane preparatem niwelującym ,,worki” pod oczami czy brzydkie cienie. Zmęczone spojrzenie wcale nie wygląda atrakcyjnie, a co gorsza przywodzi na myśl jakieś choroby lub poważne zmęczenie. To nasze zwierciadło wymaga odpowiedniej troski. Gdy już zadbasz o oczy to warto by dobrać odpowiedni makijaż. Najcenniejszy to taki, który optycznie powiększa oczy. Niby się nie da, nawet operacyjnie? A jednak i to za sprawą odpowiedniego makijażu. Można wykorzystać dobrodziejstwa konturowania rozświetlającego, które w swoim zakresie bazuje także na optycznym powiększeniu oczu. Jest także kilka innych możliwości. Dobrze wiesz, jak pięknie wygląda duże i wyraziste spojrzenie. Szczególnie jeśli dana osoba ma pięknych kolor oczu. Ale tego nie poruszajmy, bo nie o zmianę koloru źrenic chodzi, a o uczynienie oka większym. Niezależnie od tego, czy będą niebieskie, brązowe, szare czy zielone, to kilka prostymi trikami spowodujesz, że od twoje spojrzenie doskonale dopełni makijaż.

Jak powiększyć makijażem oko?

Po pierwsze zwróć uwagę na makijaż brwi. Istotna jest odpowiednia długość linii, gdyż zbyt krótkie zniwelują efekt optycznego powiększenia oka. Kolejnym ciekawym trikiem jest rozświetlenie wewnętrznego kącika oka. W tym celu przygotuj cień do powiek – perłowy, albo matowy (wedle uznania), jasną beżową kredkę do oczu oraz jasny korektor, np. w płynie. Nakładaj kosmetyki na wewnętrzny kącik oka. Możesz użyć także rożświetlacza, który najlepiej sprawdzi się w kolorze bladego złota, albo waniliowym. Znasz już dwie proste metody. Czas na kolejną! Na linii wodnej oka wykonaj jasną, beżową kreskę przy pomocy kredki, co pozwoli otworzyć oko. Może być także taka w kolorze białym, ale nie gwarantujemy naturalnego efektu. Istnieje ryzyko, że ten delikatny trik zostanie natychmiast zauważony i to nie przez wzgląd na doskonały efekt. Makijaż powiększający oko doskonale sprawdzi się także na ruchomej powiece. Mianowicie użyj ciemniejszy, matowy cień do powiek – może to być brąz, który nałóż powyżej złamania powieki. Cieniuj stopniowo od łukowato wygiętej powierzchni ruchomej powieki w kierunku wewnętrznego kącika. Tym samym stwarzamy nową linię załamania powieki i powiększamy oko.

Jak widzisz, jest co najmniej kilka metod wykonania makijażu powiększającego oczy. Spróbuj, w której czujesz się najlepiej, a z czasem nabierzesz dużo wprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here