Makijaż uwielbiany przez stylistów

Wykonanie makijażu rozświetlającego wymaga posiadania odpowiednich kosmetyków i akcesoriów. To dosyć trudna sztuka, szczególnie jeśli nie zajmowałaś się dotąd konturowaniem rozświetlającym. Wielu uważa, że jest to make up uwielbiany przez stylistów, a także sprawdza się doskonale na co dzień. Ma za zadanie i to czynie – pięknie rozświetlić twarz, jak również umożliwia korygowanie kształtu twarzy. Nadaje jej świeżości oraz młodzieńczego wyglądu. To również dobry pomysł ze względu na porę roku, kiedy skóra ma deficyty słońca, a wręcz jej niedobór. Wówczas twarz wygląda na zmęczoną i szarawą. Nic dziwnego zatem, ze ten właśnie makijaż pokochali zarówno profesjonaliści specjalizujący się w makijażach i stylizacjach, jak również my, zwykłe kobietki w swoich codziennych wyborach. Możemy niezależnie od pory dnia sprawić, że nasza twarz dostanie dużo blasku. Należy jednak taki makijaż wykonywać z odpowiednim wyczuciem, tak aby nie przyjąć efektu świecącej kuli dyskotekowej.

Jak wykonać glow make up?

Glow make up to inna nazwa makijażu rozświetlającego. Zamiennie używa się też określenia strobing. Aby wykonać taki make up upewnij się, że posiadać bazę pod makijaż, podkład, bronzer, a przede wszystkim rozświetlacz. Ten ostatni to kosmetyk, który stosuje się miejscowo w określonych partiach twarzy. Rozświetla twarz tym samym prowadząc do pożądanego przez nas efektu. Nakłada się go odpowiednim pędzlem, a nawet kilkoma. Należy stosować określone zasady. Warto wiedzieć, gdzie nakładać taki kosmetyk. Po pierwsze na czole i to samym środku, przy użyciu grubego pędzla. Oczy to kolejny element, który akcentuje się cienkim pędzelkiem. Kosmetyk rozświetlający nałóż pomiędzy powiekę a łuk brwiowy, co sprawi, że optycznie powiększysz oko. Spojrzenie stanie się świeższe. Może tez posłużyć do wymodelowania zamierzonego kształtu brwi i podkreślenia tym samym mocno zarysowanego łuku. Warto kosmetyk nałożyć także na nos, który wyszczuplisz nakładając pionową kreskę na jego całą długość. Szczególnie warto wymodelować twarz z akcentem na kości policzkowe. Zrobisz to przy użyciu grubego pędzla i w połączeniu z bronzerem. Tym samym uwypuklisz kości i osiągniesz bardzo modny kształt twarzy. Pamiętaj, akcent pada na kości policzkowe. Nawet na ustach możesz zastosować kosmetyk rozświetlający poprzez naniesienie kosmetyku pomiędzy nosem a łukiem Kupidyna. Tym samym osiągniesz bardzo fajny efekt nieco większych, pełniejszych ust. Ostatnim elementem twarzy jest broda, która również wymaga skupienia w konturowaniu rozświetlającym. Ponadto, także wpływa na postrzeganie optyczne ust, gdyż sprawia, że wydają się pełniejsze.

Pamiętaj, że przy tego typu makijażu musisz zachować umiar. Łatwo przesadzić i zbyt mocno błyszczeć. Taki makijaż jest idealny dla kobiet z nieco szarawą cerą, a także niezwykle matową. Odpuść sobie taki maksymalny glow jeśli masz cerę tłustą. Co istotne, nakładaj cienką warstwę fluidu, tak aby glow wyglądało naturalnie. Weź pod uwagę te kilka zasad i zacznij naukę makijażu rozświetlającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here