Marynarki damskie

Dzisiaj już praktycznie żadna elegancka kobieta nie wyobraża sobie, że w jej szafie mogłoby zabraknąć żakietu. Znaleźć go można też w szafie kobiet, które na co dzień cenią sobie bardziej sportowy styl, jednak zależy im na tym, by prezentować się dobrze i interesująco podczas bardziej formalnych okazji. Wtedy odpowiedni żakiet jest naprawdę na wagę złota. Warto bowiem ubierać się stosownie do okazji, elegancko, wytwornie, a przy tym wygodnie – żakiety damskie na to wszystko pozwalają. Stosunkowo łatwo też stworzyć dzięki nim ciekawą, niebanalną i zapadającą w pamięć stylizację, dlatego jeśli jeszcze nie masz żadnego damskiego żakietu w swojej szafie – napraw swój błąd. Przekonasz się w ten sposób, że to naprawdę wiele zmienia. Twoja garderoba stanie się pełniejsza, a ty będziesz gotowa na każdą okazję.

  1. Interesująca historia damskiej garderoby
  2. Historia damskich marynarek
  3. Dla kogo są damskie żakiety?
  4. Jak nosić żakiet?

Burzliwa historia damskiej garderoby

Damska garderoba bardzo często miała pod górkę, jeśli chodzi o odbiór społeczny. Można mówić wręcz, że nie byłoby damskiej garderoby, jaką znamy współcześnie, gdyby nie wspaniałe buntowniczki swoich czasów. Marynarki damskie, spodnie damskie, buty na obcasie, spódniczki mini, nawet kolor różowy – jeszcze nie tak dawno temu wszystko to było niemożliwe do wyobrażenia. Marynarki nosili mężczyźni, tak samo jak spodnie. Był nawet taki okres w historii, w którym buty na obcasie były zarezerwowane dla mężczyzn! Nawet kolor różowy był im przypisany – dla dziewcząt natomiast przypisany był kolor niebieski. Z biegiem czasu pojawiały się jednak kolejne buntowniczki, niesamowite kobiety, które łamały schematy – stylu Chanel nie da się przecież zapomnieć.

Skąd się wzięły marynarki damskie?

Żakiety damskie wzięły się, oczywiście, z męskiej szafy. Po raz pierwszy pojawiły się w latach 30. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. W tamtym okresie żakiet damski był nie tylko czymś niespotykanym – zgodnie z dotychczasowym prawem był wręcz zakazany. Żądanie usunięcia żakietów damskich z przestrzeni publicznej było bardzo powszechne. Można było za nie trafić nawet do więzienia. Oficjalnie za przebieranie się za mężczyznę. W latach 60. XX wieku, wraz z rewolucją obyczajową wiele się zmieniło. To właśnie dlatego dzisiaj zwolenniczki klasycznej elegancji mogą nosić długie żakiety i przebierać do woli pośród różnych fasonów i kolorów marynarek.

Kto może nosić żakiety damskie?

Tak naprawdę każda kobieta może nosić eleganckie marynarki. Eleganckie żakiety od razu sprawiają, że wygląda się bardziej profesjonalnie, w ten sposób bardzo łatwo i w niewymuszony sposób osiągniesz interesujący biznesowy look. Niezależnie od tego jakie wymiary nosi kobieta – 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46 czy wyższy, może ona nosić żakiety i – co najważniejsze – wyglądać i czuć się w nich dobrze. W razie wątpliwości zapraszamy do profesjonalistów, którzy pomogą dobrać odpowiedni żakiet.

Do czego pasuje klasyczny żakiet?

Żakiet w stonowanych kolorach doskonale nadal się na biznesowe spotkania. Marynarkę możesz też nosić po prostu do pracy. W tych bardziej odważnych barwach może idealnie pasować do wieczorowej stylizacji. Możesz go nosić do sukienek, spódnic, dopasowanych spodni czy zupełnie klasycznie – do garniturowych spodni. W naszym sklepie internetowym znajdziesz interesujące marynarki damskie, które dopasujesz do każdej okazji. Nie musisz od razu podawać swoich danych i dokonywać zakupów – spokojnie zrób rozeznanie i wybierz coś idealnego dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here