Wybieramy papier toaletowy

Czy wiesz, jaki papier toaletowy kupić? Czym się sugerować, wybierając papier toaletowy do domu? Już teraz sprawdź nasz wyjątkowy poradnik!

Producenci papieru toaletowego

Chyba nikt nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że papier toaletowy jest produktem absolutnie pierwszej potrzeby. Z tego niebywałego wynalazku korzysta każdy z nas, choć należy pamiętać, że zależnie od wybranego papieru toaletowego jego użytkowanie może być mniej lub bardziej przyjemne. Dla niektórych ciekawostką może być, że dziś coś tak zwyczajnego jak papier toaletowy dawniej było towarem luksusowym i nie każdy mógł sobie na niego pozwolić. To również z tamtego okresu pochodzi tzw. szary papier toaletowy, który miał jednak więcej zalet, niż początkowo mogłoby się wydawać. Może nie dawał wysokiego komfortu podczas użytkowania i był (a właściwie nadal jest) nieprzyjemny w dotyku, jednak pamiętajmy, że wytwarza się go z makulatury. Dlatego też z punktu widzenia ochrony środowiska uważa się go za najlepsze rozwiązanie.

Na szczęście dziś producenci papieru toaletowego mają znacznie bogatszy asortyment i bez trudu znajdziesz papier toaletowy, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Wybór na sklepowych półkach jest naprawdę bardzo bogaty – choć często nie zwracamy na to uwagi. Przecież kto by przykładał się do wyboru papieru toaletowego? Nie podchodź do tego w ten sposób i zwiększ komfort każdej wizyty w toalecie!

Wybieramy papier toaletowy – liczba warstw w papierze toaletowym

To bardzo istotny parametr, który wpływa nie tylko na komfort korzystania z papieru toaletowego, ale także jest trwałość oraz odporność np. na podarcie. Producenci papieru toaletowego niemal zawsze informują o liczbie warstw na opakowaniu. Z reguły sprawdza się zasada, że im więcej warstw ma papier toaletowy, tym będzie miększy w dotyku. Najczęściej spotykane są papiery dwuwarstwowe, czterowarstwowe oraz jednowarstwowe.

Długość rolek

Tu także im dłuższa będzie rolka, tym można uznać ją za lepszą – w końcu starczy na dłużej. Znacznie trudniejsze jest jednak określenie, która rolka faktycznie jest długa. Producenci papieru toaletowego rzadko informują o faktycznej długości rolki, a sugerowanie się jej grubością w opakowaniu nie ma większego sensu. Wynika to z faktu, że niektórzy producenci papieru toaletowego poddają papier procesowi puszenia, przez co rolka staje się grubsza, a nabywcy wydaje się, że zawiera ona więcej papieru toaletowego. Często z takim zabiegiem można spotkać się np. w opakowaniach promocyjnych papieru toaletowego. Przyjmuje się, że standardowa rolka powinna mieć długość wynoszącą 20 metrów.

Pamiętaj, że do Twojego wyboru jest bardzo dużo typów papieru toaletowego. Począwszy od wspomnianego szarego papieru toaletowego, aż po nawilżany papier toaletowy. Wbrew pozorom różnica w cenie między wieloma modelami wcale nie jest znacząca, małym kosztem możesz więc istotnie zwiększyć swój komfort użytkowania papieru toaletowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here