Niebiański wystrój, czyli fototapeta z chmurami

Nie tyko marzyciele mogą teraz chodzić z głową w chmurach. Jeśli szukamy pomysłu na wystrój całkowicie nie z tej ziemi, wówczas z pewnością spodobają nam się malownicze, usłane obłokami fototapety. Niebo to jeden z bardziej zaskakujących elementów przyrody na jakie możemy się zdecydować, by ozdobić mieszkanie. Okazuje się jednak, że to wybór jak najbardziej słuszny.

Malownicze wybrzeże, strzeliste wierzchołki gór, spalona słońcem pustynia, a może polna łąka usiana kwiatami? Każdy z tych pejzaży zasługuje na uwagę i każdy z nich znalazłby swoich zwolenników. Ekspert z Myloview.pl wybrał dla nas jednak całkowicie inną propozycję na ozdobienie mieszkania:

Tym, co z pewnością jest takie samo bez względu na to, gdzie mieszkamy, to niebo. Jego błękit lub wieczorny granat, białe obłoki lub stalowe chmury, które po nim pędzą, to to, co łączy wszystkich mieszkańców Ziemi. To jeden z powodów, dla których Instytut Pantone na kolor roku 2020 wybrał odcień Classic Blue kojarzący się właśnie z nieboskłonem. Zainspirowany tym faktem przygotowałem kilka pomysłów na unikalne aranżacje, w których motywem przewodnim będzie rozciągające się nam naszymi głowami niebo. 

Salon z widokiem, który zapiera dech

Współczesne miasta stają się coraz bardziej zabudowane. Trudno nie tylko o skrawek zieleni, ale także o wolną przestrzeń, w której można by złapać oddech  i nabrać dystansu do życia w nieustającym pędzie. Właśnie dlatego warto wprowadzić do swojego wystroju dekoracyjne elementy zaczerpnięte ze świata natury, dzięki którym lepiej poczujemy się we własnym mieszkaniu. Nie muszą to być jednak pejzaże rozumiane w tradycyjny sposób. Zamiast widoku, na którym znajdą się drzewa, morskie fale czy kwiaty, postawmy na rozległy, niczym nieograniczony nieboskłon usiany gdzieniegdzie obłokami. Taki krajobraz, choć nie przedstawia egzotycznych zakątów świata ani spektakularnych obiektów, zachwyci nas bardziej, niż moglibyśmy sądzić.

Taka ozdoba nie tylko będzie cieszyć nasze oczy każdego dnia, ale sprawi także, że salon będzie się wydawał znacznie większy, niż jest w rzeczywistości. Iluzja głębi zamieni płaską ścianę w rozległy widok, a my zyskamy wrażenie o wiele bardziej przestronnego metrażu. – wyjaśnił nam specjalista z Myloview.pl.

Jeśli natomiast nie zależy nam na optycznej iluzji i szukamy czegoś do nowoczesnej aranżacji, świetna okaże się nieco ciemniejsza fototapeta. Nocne niebo stanie się idealnym tłem dla industrialnej stylizacji.

Sypialnia dla prawdziwych romantyków

Sypialnia dla prawdziwych romantyków

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/natura/niebo/

Wyobraźmy sobie, że leżąc wieczorem w łóżku możemy podziwiać nieboskłon skąpany w promieniach zachodzącego słońca. Będzie to możliwe, gdy na naszej ścianie pojawi się odpowiednia fototapeta do sypialni. Niebo utrzymane w stonowanej, pastelowej tonacji będzie znakomitym pomysłem na wyczarowanie romantycznej aranżacji. Jeśli do takiego przedstawienia dobierzemy tekstylia w pasującej kolorystyce (pościel, dekoracyjne poduszki lub zasłony), zyskamy doskonale prezentującą się całość. A jeśli zaprezentowane na fotografii obłoki oświetlone są złotym blaskiem, wówczas warto dobrać do wystroju złocone dodatki.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że to na ścianach pojawia się fototapeta. Niebo w sypialni może natomiast zagościć tam, gdzie jest jego miejsce, czyli nad naszymi głowami. Co mam na myśli? To, by bryty przykleić na suficie, tworząc naprawdę efektowną aranżację wnętrza. Takie rozwiązanie okaże się idealnym pomysłem, gdy mieszkamy w bloku z niskimi sufitami, ponieważ nieboskłon podniesie nam optycznie wysokość pomieszczenia. W tym wypadku ważne jest jednak, by zdecydować się na jasne przedstawienie – podobnie jak w przypadku kameralnego salonu, o którym była mowa wcześniej. – podpowiedział nam ekspert.

Pokój dziecka pełen pierzastych obłoków 

Pokój dziecka pełen pierzastych obłoków 

https://myloview.pl/fototapety/

W pokoju dziecka nie musi roić się od postaci z kreskówek, by aranżacja przypadła do gustu maluchowi. Warto pamiętać o tym, że upodobania szkrabów zmieniają się jak w kalejdoskopie, więc o wiele lepszym rozwiązaniem mogą być motywy dekoracyjne zaczerpnięte ze świata natury. Wystrój musi jednak pasować do wieku dziecka, dlatego zamiast fotograficznych ujęć postawmy na rysunkowe przedstawienia nieboskłonu. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wachlarz możliwości jest naprawdę spory. Mogą to być realistyczne lub zaprezentowane w uproszczony sposób chmury,  same tylko obłoki  lub w towarzystwie ptaków, samolotów, a nawet jednorożców. Na uwagę zasługuje także kryterium kolorystyczne. Dużą popularnością cieszą się skandynawskie stylizacje dla dzieci, które często bazują na czerni i bieli urozmaiconej jedynie kilkoma pastelowymi dodatkami. To dobry pomysł na wystrój, w którym ograniczona ilość bodźców nie będzie stale rozpraszać naszego szkraba.

Niebo jest o wiele bliżej, niż sądziliśmy. Usiany obłokami nieboskłon nie tylko pozwoli nam się cieszyć namiastką natury w naszym mieszkaniu, ale sprawi też, że mały salon nabierze przestrzeni, a sypialnia otworzy się na zapierający dech w piersiach widok. To przepis na naprawdę błyskawiczną metamorfozę wnętrza, z którego skorzysta nawet nasze dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here