Nieinwazyjne sposoby na piękną biel zębów - nasze propozycje

Odpowiednia higiena jamy ustnej stanowi podstawę do prawidłowego stanu nie tylko zębów, ale również okolicy przyzębia. Opanowanie właściwych nawyków pielęgnacyjnych przyczynia się do trafnej profilaktyki chorób związanych z jamą ustną. Zachowanie odpowiedniej higieny warunkuje utrzymanie intensywnej bieli zębów. Nie ma wątpliwości, że piękny uśmiech to ozdoba i wizytówka, w dodatku możliwa do osiągnięcia w domowym zaciszu – bez konieczności stosowania inwazyjnych sposobów wybielania zębów.

Pasty wybielające

Pasta to niewątpliwie podstawowy produkt, który odpowiada za utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. To niezbędnik w naszych łazienkach, dlatego tak ogromne znaczenie ma dobór adekwatnej pasty do indywidualnych potrzeb. Składniki zawarte w pastach potrafią korzystnie wpływać na: nadwrażliwość, krwawienie dziąseł, walkę z próchnicą, ale również sam kolor zębów. Aktualnie, konsumenci bardzo często sięgają po pasty wybielające, chcąc zniwelować przebarwienia powstałe po kawie, herbacie, lekach lub paleniu tytoniu. Co prawda, działają one powierzchniowo, ale skutecznie. Ich sekret tkwi w trafnym doborze składników, które posiadają właściwości usuwające powstały osad, właściwości ścierne oraz polerujące.

Dobroczynne działanie węgla aktywnego

Ecodenta - Czarna Pasta Wybielająca
Ecodenta – Czarna Pasta Wybielająca

Aktualnie, węgiel aktywny z powodzeniem używany jest w kosmetyce. To kluczowy składnik: żeli do oczyszczania twarzy, maseczek, ale również past do zębów o działaniu wybielającym. Aktywny węgiel posiada właściwości wchłaniające toksyny i zanieczyszczenia. W jaki sposób odpowiada za utrzymanie bieli zębów oraz usuwania przebarwień? Oprócz silnych właściwości oczyszczających, węgiel wykazuje również działanie skutecznie wiążące, w związku z tym chłonie powstałe plamy i zanieczyszczenia, a efekty widoczne są od razu. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele past, które w swoim składzie zawierają węgiel drzewny – np. Ecodenta – Czarna Pasta Wybielająca. Dodatkowo, to produkt ekologiczny, który nie tylko zadba o odpowiednią higienę jamy ustnej, działanie przeciwbakteryjne, ale również piękną biel zębów. Podobny produkt posiada w swojej ofercie marka Biomed Charcoal czarna, wybielająca pasta zawiera oprócz węgla drzewnego, również węgiel bambusowy.

Produkty alternatywne

coco glam
Coco Glam – Naturalny Środek do Czyszczenia Zębów

Niemałe zamieszanie wywołał w ostatnim czasie produkt marki Coco Glam – Naturalny Środek do Czyszczenia Zębów. Czarny proszek stał się hitem sprzedażowym, głównie za sprawą jego skutecznego wybielania zębów. Jest w 100% naturalny, stworzony na bazie węgla organicznego z drzewa kokosowego. Oprócz działania wybielającego – odpowiada za wzmocnienie samego szkliwa oraz zapobiega rozwojowi bakterii. W jaki sposób należy go stosować? Wystarczy zwilżyć szczoteczkę i zanurzyć ją w produkcie, a następnie kolistymi ruchami szczotkować zęby przez około 3 minuty. Po tym zabiegu należy dokładnie wyczyścić zęby pastą. I gotowe! Produktem podobnym w swoim działaniu i sposobie użycia jest proszek do wybielania zębów marki Mohani. Oprócz kluczowego składnika, jakim jest węgiel – produkt zawiera również goździk i miętę, a także glinkę bentonitową oraz ekstrakt z aloesu. Tak jak poprzednik – jest w 100% naturalny. Oprócz proszków, codzienną rutyną może być stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. Stanowią dodatkowy zabieg higienizacji jamy ustnej, zapobiegają rozwojowi bakterii. Co istotne, wiele z nich posiada działanie wybielające (np. Ecodenta – Czarny Wybielający Płyn), przez co mogą utrwalać intensywną biel zębów.

mohani proszek
proszek do wybielania zębów marki Mohani

Nie ma wątpliwości, że piękny uśmiech zwraca uwagę naszych rozmówców, a biel zębów stanowi pożądany efekt, nie tylko wśród kobiet. Co istotne, wiele marek decyduje się na wprowadzanie na rynek produktów o właściwościach wybielających. Tego typu kosmetyki nie tylko odpowiadają za utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i są podstawą codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Coraz częściej gwarantują również efekt nie tylko zdrowych, ale i białych zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here