Symbolika w biżuterii – co oznacza znak nieskończoności?

Obecny rok jest bardzo różnorodny pod względem trendów. Wśród najmodniejszych biżuteryjnych dodatków znajdą coś dla siebie osoby lubiące wyraźne akcenty, duże koła, czy komplety w stylu etno. Jest też dużo dla wielbicieli srebra i złota. Jednak poza zaopatrzeniem siebie lub bliskiej osoby w coś modnego i efektownego, można wziąć pod uwagę wymiar symboliczny. Ciekawym i cieszącym się uznaniem rozwiązaniem będzie naszyjnik nieskończoność. Znak ten na dzień dzisiejszy wygląda tak samo jak w matematyce – jak odwrócona poziomo ósemka, ale co oznacza znak nieskończoności i jaka jest jego symbolika? Dowiedz się?

Początki symbolu nieskończoności

Wieczność i nieskończoność fascynuje ludzi od zarania dziejów. Najstarsza wzmianka o pojęciu nieskończoności pochodzi ze starożytnego Egiptu oraz Grecji. Ludzie w tych czasach nieskończoność obrazowali jako węża z ogonem w pysku, który bez przerwy pożera samego siebie i odradza się z siebie. Jest to bardzo dosadna symbolika ciągłej destrukcji oraz odradzania się, trwająca przez wieczność. Początki dzisiejszego symbolu nieskończoności miały miejsce w XVII wieku.

Znaczenie naszyjnika nieskończoność

Obecnie symbol wykorzystywany jest nie tylko w biżuterii, ale również w tatuażach, ubraniach, literaturze a nawet w komunikacji marketingowej i akcjach charytatywnych. Naszyjnik nieskończoność podarowany bliskiej osobie oznacza wieczne, niegasnące i trwałe uczucia. Dzięki niej w ciekawy i niebanalny sposób można wyznać obdarowanej osobie miłość, ale także przyjaźń. Symbol nieskończoności jest bardzo elastyczny, jego znaczenie może się zmieniać w zależności od tego, w jakiej relacji jesteśmy z osobą obdarowywaną. Symbol może oznaczać:

  • Prawdziwą przyjaźń – jeśli pragniesz podkreślić łączącą was więź, podarujcie sobie dwa identyczne naszyjniki lub bransoletki ze znakiem nieskończoności.
  • Wieczną miłość – naszyjnik nieskończoność najczęściej jest prezentem dla bliskiej sercu kobiety. Oznacza prawdziwą miłość, która będzie trwała zawsze.
  • Matczyną miłość – i odwrotnie, miłość dziecka do matki. Oznacza bezwarunkową miłość.
  • Pasję – wyzwala kreatywność i motywację. Podarowana osobie z zamiłowaniem do czegokolwiek ma za zadanie wspierać tą osobę każdego dnia w jej pasji.

Znaczenie symbolu jest zatem uniwersalne i bardzo elastyczne. Dlatego też z powodzeniem będzie pasować do każdej okazji. Idealnym pomysłem na wyjątkowy podarunek może być naszyjnik nieskończoność. Dobór odpowiednich dodatków, takich jak cyrkonie czy perełki pozwoli na urozmaicenie gładkiej zawieszki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here